Udany występ polskich crossmintonistów w Słowenii

W słoweńskim turnieju  ICO Masters Series wystartowało 23 graczy z Polski. Wywalczyli łącznie 12 medali w grach singlowych i deblowych w różnych kategoriach wiekowych. To bardzo dobry wynik, zważywszy, że  w słynnej słoweńskiej sali koszykówki Tri Lilije w Laško na starcie pojawiło się ponad 170 zawodników z 16 krajów.

Po dwóch dniach rozgrywek złoty medal w singlu wywalczyli Maciej Filipowicz(Mrzeżyno) w kategorii juniorów do lat 18 pokonując w finale swojego klubowego kolegę Szymona Michniewicza.  Obaj gracze zdobyli też kolejne złoto, tworząc parę deblową w rozgrywkach juniorów do lat 18.

Kolejny złoty krążek w singlu dla Polski wywalczył Czeremużyński (Konstancin-Jeziorna) w kategorii panów powyżej 50lat, pokonując w finale gracza ze Szczecina, Bogdana Mieżyńskiego, aktualnego Wicemistrza Świata.

Trzeci srebrny medal dla polskiej ekipy zdobył w koronnej kategorii OPEN  Marcin Ociepa z Wrocławia. W finale spotkał się z bardzo dobrze grającym reprezentantem Czech, Petrem Makrlikiem (nr-1 w rankingu ICO). Tym razem Marcin przegrał, ale zapewne będzie jeszcze kilka okazja w której nasz Wicemistrz Świata się zrewanżuje.

Reprezentanci naszego kraju sześciokrotnie stawali na trzecim miejscu podium.

W grach singlowych brąz zdobyli: 1/w kategorii juniorek do lat14 – Julia Michniewicz z Mrzeżyna(aktualna Mistrzyni Świata w U12); 2/w kategorii juniorów do lat 18 – Mateusz Faska ze Skawiny (brązowy medalista ostatnich Mistrzostw Świata w U14); 3/w kategorii kobiet – Marta Urbanik ze Szczecina(nr-1 w rankingu ICO); 4/w kategorii panów powyżej 40 lat – Grzegorz Chmielewski z Wrocławia.

Brązowe medale w grach podwójnych zdobyli: 1/ w kategorii open – Marcin Ociepa z Wrocławia w grając w parze z Danielem Knoflicek z Czech; 2/ w kategorii U18 – Mateusz Faska ze Skawiny w parze z Janem Jr. Scavnicky ze Słowacji.

Pozostali nasi gracze tym razem poza podium, ale wielu z turniej ukończyło na ćwierćfinałach, a zatem do podium było bardzo blisko. Kolejne turnieje i emocje przed nami, a już w lipcu w Budapeszcie poznamy Mistrzów Świata na kolejna dwa lata.

Zdjęcia: Sabina Schabek