Efektowna premiera crossmintona w Starych Babicach

Nowy sport -crossminton, w pełnej krasie zaprezentował się w Hali Sportowej GOSiRu. W sobotę, 16 lutego 2019 odbyły się tu bowiem rozgrywki w unikatowej formule „Day&Night”, czyli turniej dzienny oraz jego nocna odmiana rozgrywana świecącymi speederami w ciemności oświetlonej specjalnymi lampami UV.

Przed południem zawodnicy walczyli o trofea i tytuły w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych,  w grach singlowych i deblowych. Oprócz reprezentantów  z Polski w  Babicach zameldowała się grupa zawodników z Norwegii i Litwy.

Wczesnym rankiem rozpoczęły się gry podwójne. Na boiskach do crossmintona pojawili się gracze połączeni w pary, a w powietrzu z dużą prędkością świstały speedery. Po 2 godzinach zaciętych pojedynków w systemie KO, pierwsze miejsca na podium we wszystkich trzech kategoriach deblowych zajęli gracze z Polski, a zawodnicy z Norwegii ukończyli walkę w grach podwójnych z dwoma brązowymi medalami.

Po dekoracji zwycięzców gier podwójnych rozpoczęły się rozgrywki singlistów. Rywalizowano w siedmiu kategoriach wiekowych w systemie grupowym i KO. Pojedynki finałowe można było obserwować z trybun późnym popołudniem, a po godz. 17tej dzienny turniej oficjalnie zakończono.

Większość medali w singlowych Międzynarodowych Mistrzostw Polski zdobyli Polacy, zawodnicy reprezentujący Litwę zdobyli po jednym krążku w każdym kolorze(srebro w kategorii kobiet, złoto i brąz w kategorii juniorów do lat 18) , a Norwegowie jeden raz stawali na podium (srebro w kategorii panów powyżej 40 lat).

Wśród kobiet triumfowała Zofia Wincenciak ze Skawiny, w kategorii  OPEN najlepszym okazał się aktualny Wicemistrz Świata, Marcin Ociepa z Wrocławia. Wśród juniorów w kategorii U18 chłopców pewnie wygrał Adrian Jancunski z Litwy. W tej kategorii wystąpił również jedyny reprezentant naszej gminy Stare Babice, Wojcieszak Hubert , zdobywając medal brązowy. W kategorii U12 Open najlepsza była Anna Augustyniak z Tarnowa Podgórnego. W rywalizacji pań w kategorii 40+ zwyciężyła  Beata Jagiełło z Brzeszcz, wśród panów 40+ najlepszym okazał się wrocławianin Dariusz Ćwiąkała, a aktualny Mistrz Świata wśród seniorów 50+, Piotr Borowiec, nie dał szans nikomu, zajmując najwyższe miejsce na podium. Galeria wraz z listą medalistów dostępna na stronie wydarzenia: www.facebook.com/events/514125075761841/permalink/538886406619041/

Wieczorem, po godzinie 19tej w całej hali wygaszono oświetlenie i rozpoczął się turniej „Blackminton®STARS Stare Babice 2019”.  Zawodnicy walczyli o zwycięstwo w ciemności grając świecącymi speederami. Fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze byli widoczni dzięki oświetleniu UV. „Niesamowite widowisko, na długo pozostające w pamięci” – tak twierdzili ci, którzy pojawili się na trybunach, by obserwować nowatorski rodzaj rywalizacji sportowej.  Zawodnicy walczyli o trofea w grach pojedynczych, trzech kategoriach wiekowych.             Podobnie jak w dziennym turnieju, najwyższe miejsce na podium wśród pań zajęła Zosia Wincenciak ze Skawiny,        w kategorii Open najwyżej na podium stanął Artur Nowogórski z Kanstancina-Jeziornej, a rywalizację panów powyżej 40 lat wygrał Piotr Gawlak z Gorlic. Pełna lista zwycięzców blackmintonowych rozgrywek dostępna na stronie wydarzenia FB: www.facebook.com/events/220560908885441/permalink/243269716614560/

Crossmintonowe zmagania w Starych Babicach zakończyły się po godzinie 21.30 i były wyczerpujące, szczególnie dla tych, którzy zdecydowali się na udział w obu wersjach turnieju.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i wspaniałą sportową atmosferę. Życzymy Wam, by doświadczenia zdobyte w rozegranych tutaj meczach pomogły w przygotowaniach do tegorocznych Mistrzostw Świata, które odbędą się na początku lipca w Budapeszcie.

Specjalne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomagali nam w organizacji rozgrywek. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie udzielone nam ze strony GOSiR Stare Babice- gospodarzy obiektu.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach.