WF z Crossmintonem

Drodzy nauczyciele wychowania fizycznego,

My, entuzjaści crossmintona, od dłuższego czasu mamy wrażenie, że jest to sport idealny na lekcje wychowania fizycznego.

Crossminton to nowy sport rakietowy – dynamiczna gra, łatwo i szybko dostępna, o prostych zasadach, wykorzystująca trwały i bezpieczny sprzęt Speedminton®, bez specjalnych wymagań i ograniczeń co do miejsca i terenu, odpowiednia dla grup w różnym wieku. Ponadto gra ta oferuje solidną porcję radości z ruchu zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych oraz pozwala doskonalić kondycję i koordynację ruchową.

Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonym poniżej przewodnikiem adresowanym do nauczycieli wychowania fizycznego, trenerów i instruktorów. Prezentowane są w nim informacje wystarczające do bezproblemowego rozpoczęcia przygody z fascynującym sportem „made in Germany”. Obok podstawowych wiadomości o crossmintonie i sprzęcie do gry, opisu techniki oraz zasad i punktacji rozgrywek przedstawiamy przykładowe ćwiczenia i zabawy, a także nieco pomysłów na prowadzenie lekcji wychowania fizycznego.

Gorąco polecamy ten sport jako idealną formę ruchu dla dzieci i młodzieży.

Życzymy dużo dobrej zabawy z rakietką i speederem!

Pobierz przewodnik do crossmintona => WF z Crossmintonem