Turnieje

Wszystkich, którym rywalizacja sportowa sprawia radość, zapraszamy do uczestnictwa w międzynarodowych i krajowych turniejach crossmintona.

Celem tych rozgrywek jest współzawodnictwo sportowe. Osoby w nich startujące walczą o tytuły mistrzów regionu, kraju, kontynentu lub świata, zdobywając równocześnie punkty do międzynarodowych i krajowych rankingów crossmintona. Zawody organizowane są przez stowarzyszenia, związki, zrzeszenia lub federacje sportowe.

Międzynarodowe turnieje crossmintona  koordynowane są przez Światową Federację Crossmintona o nazwie: International Crossminton Organization (ICO) z siedzibą w Berlinie. W Polsce reprezentantem, a także jej członkiem założycielem tej organizacji  jest Polska Federacja Crossmintona (wcześniej PZSB).

Przedstawiciel  ICO  w danym kraju koordynuje organizację pięciu turniejów zaliczanych do międzynarodowego rankingu crossmintona (Ranking ICO). W jednym z nich zwycięzca może zdobyć maksymalnie 1000 lub 500 punktów rankingowych, a w pozostałych czterech – 250 punków. Punkty zdobyte w zawodach międzynarodowych organizowanych  na terenie Polski, wliczane są również do rankingu Crossminton-STARS Poland – ogólnopolskiego cyklu turniejów Grand Prix w Crossmintonie.

Więcej informacji o międzynarodowych turniejach znajdziesz na stronie ICO w zakładce „Tournaments” – Turnieje ICO

Ogólnopolski  cykl rozgrywek pod nazwą Crossminton-STARS Poland wystartował w 2011 roku.  Obejmuje  turnieje organizowane w różnych miejscach Polski w trakcie roku kalendarzowego. Jest organizowany przez Polska Akademię Crossmintona “PACROSS” i  właściciela portalu Crossminton.pl,  przy współpracy z PFC . Głównym sponsorem cyklu jest Libo Koncept – Reprezentant Speedminton GmbH w Polsce.

Kalendarz turniejów w Polsce – Turnieje STARS Poland