Tytuły Mistrzów Wielkopolski w crossmintonie rozdane.

Anna Augustyniak, Zofia Wincenciak i Michał Kwiatkowski wywalczyli tytuły Mistrzów Wielkopolski w crossmintonie podczas turnieju „Crossminton TARNOVIA CUP 2019”, który w sobotę 27 kwietnia odbył się w Hali Sportowej OSiR w Tarnowie Podgórnym.

Po kilku latach przerwy w Wielkopolsce fani speederów, czyli specjalnych szybkich lotek ponownie mieli okazję, pod koniec kwietnia, powalczyć o trofea i tytuły Mistrzów Wielkopolski w crossmintonie.  W turnieju zorganizowanym przez  klub sportowy UKS ATLAS z Tarnowa Podgórnego rywalizowano w grach singlowych w różnych kategoriach wiekowych.

Od wczesnych godzin rannych Hala Sportowa OSiR zamieniała się w arenę crossmintonowych zmagań. Na trzech pełnowymiarowych i dwóch juniorskich boiskach do crossmintona zawodnicy grali mecze najpierw w fazie grupowej, w systemie każdy z każdym o najlepszą pozycję w grupie. Potem najlepsi z grup przystąpili do walki o medale w półfinałach i finałach.

Wśród kobiet triumfowała Zofia Wincenciak ze Skawiny, a srebro wywalczyła Danuta Stawarz z Poznania. Trzecie miejsce zajęły Monika Stępień z Koszalina i Joanna Kapłon z Tarnowa Podgórnego.

W kategorii  OPEN najlepszym okazał się Michał Kwiatkowski, a drugie miejsce zajął Marek Żarnowski (obaj z Tarnowa Podgórnego). Trzecie miejsce na podium wywalczyli Szymon Stawarz z Poznania i Mariusz Glaza z Tarnowa Podgórnego.

Fascynujące mecze rozegrali juniorzy w kategorii U12 Open, trenujący crossmintona w klubie UKS ATLAS. Najlepsza w tej rywalizacji była Anna Augustyniak. Srebrny medal wywalczył  Mateusz Glaza. Na trzecim miejscu rywalizację ukończyli Martyna Zakrzewska i Maksymilian Kozicz.

Turniej ma rangę 100 punktów w rankingu Crossminton-STARS Poland 2019, co oznacza, że każdy uczestnik otrzyma pewna pulę punktów rankingowych, zależną od miejsca zajętego w klasyfikacji końcowej. Komplet wyników i punktacja dostępne na stronie portalu Crossminton.pl: http://crossminton.pl/wp-content/uploads/2019/03/STARSresults100TMTarnoviaCup2019.pdf

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i wspaniałą sportową atmosferę. Życzymy Wam, by doświadczenia zdobyte w rozegranych tutaj meczach zachęciły Was do dalszych treningów i pomogły w przygotowaniach do kolejnych turniejów oraz do tegorocznych Mistrzostw Świata, które odbędą się na początku lipca w Budapeszcie.

Specjalne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomagali nam w organizacji rozgrywek. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie udzielone nam ze strony OSiR Tarnowo Podgórne – gospodarzy obiektu.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych rozgrywkach.