Zacięte pojedynki w międzynarodowym gronie

W Hali Sportowej Ośrodka Kultury w Brzeszczach k/Oświęcimia, 11 marca 2017roku,  odbył się międzynarodowy turniej crossmintona rozgrywany w ramach serii zawodów zaliczanych do światowego rankingu ICO (International Crossminton Organisation).

2017ico-brzeszcze

Było to już siódme międzynarodowe  spotkanie miłośników crossmintona w Brzeszczach. Podobnie jak w poprzednich latach, na starcie pojawili się gracze z Polski, Czech, Słowacji i Litwy. W sumie do rywalizacji przystąpiło 76 graczy w kategoriach singlowych i 19 par w deblowych. Zawodnicy startujący w Brzeszczach walczyli o punkty do międzynarodowego rankingu ICO w kilku kategoriach wiekowych, a ich zwycięzcy otrzymali 250 punktów rankingowych.  Wielu graczom uczestnictwo w rozgrywkach w Brzeszczach pozwoli wypracować dogodną pozycję w rozstawieniach turniejowych w ważnych tegorocznych imprezach. Największa z nich – Mistrzostwa Świata, rozegrana zostanie w dniach 19 czerwca-2 lipca w Warszawie. Dodatkowo zawodnicy zyskali również punkty do całorocznego ogólnopolskiego cyklu Grand Prix Crossminton STARS Poland 2017, gdzie dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody.

ICO-CRossmintonSTARS-Brzeszcze2017a

Tradycyjnie turniej rozpoczął się rywalizacją w grach podwójnych. Najlepszymi wśród deblistów okazała się słowacka para Pjecha Vladimir (SVK), która w finale, po bardzo zaciętym trzysetowym boju pokonała polską parę Knapczyk Mateusz/Sawicki Mariusz (POL). Trzecie miejsce na podium wywalczyły dwie pary z Poski: Miłoń Sławomir/Madej Sebastian (POL) oraz Wincenciak Zofia/Wilkosz Wojciech (POL).

2017ico-brzeszcze8

Po rozgrywkach deblowych rozpoczęła się rywalizacja singlistów.  Zwycięzcą kategorii OPEN po niezwykle pasjonującym pojedynku, został Słowak trenujący w klubie SbK Lipany Scavnicky Jan Sr. (SVK).  Wygrał on w dwóch setach (16:14, 16:10) z polskim crossmintonistą, Mateuszem Knapczykiem (POL). Na trzecim miejscu rozgrywki zakończyli Wojciech Wilkosz z Polski i Pjecha Vladimir ze Słowacji.

Wśród pań najlepsza była słowacka zawodniczka Tamara Lukacova, drugie miejsce wywalczyła Polka Jagoda Kurpiel, a na trzecim miejscu sklasyfikowane zostały panie Scavnicka Kristina ze Słowacji i Wincenciak Zofia z Polski.

2017ico-brzeszcze9   2017ico-brzeszcze5

W kategorii kobiet powyżej 35 lat triumfowała Henrieta Syc-Krivanova ze Słowacji, która w finale w dwóch setach (17:15, 16:12) pokonała polską zawodniczkę, Joannę Kowalczyk. Na podium stanęły również  zdobywczynie trzeciego miejsca, Jagiełło Beata i Lewandowska Dorota – obie z Polski.

Zaciętą walkę o podium stoczyli gracze w kategorii mężczyzn powyżej 40 lat. Mecz finałowy pewnie wygrał Grzegorz Chmielewski (POL) pokonując w dwóch setach (16:7, 16:8) swego kolegę z Polski, Pawła Sarka. Brąz wywalczył reprezentant Czech Pavel Podvolecky (CZE) oraz Polak Mariusz Kowalczyk (POL).

Emocjonujący pojedynek stoczyli w finale kategorii mężczyzn powyżej 50 lat panowie Gawlak Piotr (POL) i Maliszewski Jerzy (POL). W trzech setach wygrał go Piotr Gawlak (POL). Trzecie miejsce wywalczyli panowie Gibala Jozef (SVK) i Łęski Paweł (POL).

2017ico-brzeszcze10 2017ico-brzeszcze7 2017ico-brzeszcze6

W kategorii chłopców do lat osiemnastu turniej wygrał Kacper Bezak (POL), drugi był Jan Lichy (CZE), a brązowe medale wywalczyli Jakub Melichar (SVK) i Piotr Oślizło (POL).

Wśród chłopców do lat czternastu najlepszy był Mateusz Faska z Polski, srebro wywalczył Adrian Janczunski (LTU), a trzecie miejsca na podium zajęli Filip Kacorzyk (POL) i Aleksander Łyko (POL).

2017ico-brzeszcze3  2017ico-brzeszcze4

W kategorii dziewcząt do lat dwunastu zwyciężyła Zuzanna Bezak (POL), druga była Anna Wachowicz (POL), brąz wywalczyły Emilia Czepiec (POL) i Justyna Spytkowska (POL).

Do finału rozgrywek chłopców do 12 lat dotarli Jan Jr. Scavnicky (SVK)  (POL) i Marko Piskura (SVK). W dwóch setach wygrał Jan Jr. Scavnicky ze Słowacji. Trzecie miejsce na podium zajęli również gracze ze Słowacji, Bujnacek Branislav i Roba Richard.

2017ico-brzeszcze1 2017ico-brzeszcze2

Pierwszy międzynarodowy turniej w tym roku za nami. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za udział i już teraz zapraszamy na kolejne rozgrywki. Najbliższe, również o randze międzynarodowej w ramach cyklu ICO odbędą się w Polsce 29 kwietnia w Gorlicach.