Sukces Polaków na Mistrzostwach Europy w Crossmintonie.

Wyjątkowo udany był występ polskich graczy podczas Mistrzostw Europy w crossmintonie, które odbyły się na początku lipca we francuskiej miejscowości Brest. Barwy naszego kraju reprezentowało 8 zawodników, którzy wystartowali w kilku kategoriach wiekowych w grach pojedynczych i podwójnych. Polacy zdobyli łącznie 7 medali – 3 złote, dwa srebrne i dwa brązowe, zajmując ostatecznie 2 miejsce w klasyfikacji medalowej.

KlasyfikacjaMedalowaEC2016PolacyME2016

Świetnie zaprezentowali się nasi juniorzy do lat 18, Szymon Wiśniewski i Szymon Andrzejewski, trenujący pod okiem Czesława Kozielskiego w UKS „Milesza” w Targowej Górce.  W grze podwójnej, zdobyli Mistrzostwo Europy, natomiast w grze pojedynczej medal srebrny i brązowy.

ME2016ResultsU18MaleDoubles  ME2016ResultsU18male

Kolejny raz mazurek Dąbrowskiego zagrano dla Sabiny Schabek ze Szczecina, która w kategorii kobiet powyżej 35 lat okazała się we Francji bezkonkurencyjna.

Trzecie złoto wywalczył Piotr Borowiec z Sycewic, w kategorii panów powyżej 50 lat. Tym samym, do wywalczonego w ubiegłym roku tytułu Mistrza Świata, dołożył teraz tytuł Mistrza Europy. Wicemistrzostwo Europy zdobył Bogdan Mieżyński ze Szczecina.

ME2016ResultsFemaleO35 ME2016ResultsMaleO50

Z brązowym medalem zakończyły swój występ w grze podwójnej kobiet panie Marta Urbanik i Sabina Schabek ze Szczecina.

Fantastycznie zaprezentował się we Francji Adrian Janczuński zdobywając złoty medal w kategorii juniorów do 12 lat. Mimo, że od dziesięciu lat mieszka z rodzicami w Polsce i trenuje w klubie w Skawinie, ma obywatelstwo Litwy i  jego medal oficjalnie nie liczy się do puli zdobytej przez Polaków. Jednak nieoficjalnie, można powiedzieć, że z Adrianem, to Polacy byli najlepszą ekipą tegorocznych Mistrzostw Europy w crossmintonie.