Rekordowa frekwencja młodzieży w Brzeszczach

W sobotę, 8 października w Hali Sportowej w Brzeszczach odbyły się Mistrzostwa Brzeszcz w crossmintonie, które organizował miejscowy Osrodek Kultury. O tytuły mistrzowskie crossmintonowi gracze  rywalizowali w siedmiu kategoriach wiekowych.

2016MBrzeszcz10

Patronami turnieju był portal Crossminton.pl i Polska Akademia Crossmintona, a sponsorem nagród Górski Kompleks Wypoczynkowy “Osada Śnieżka”. Zawody zaliczane są do cyklu Speedminton STARS Poland.

Oficjalne wyniki Mistrzostw Brzeszcz w crossmintonie 2016:

– STARS2016BrzeszczePazdziernikWyniki

Tegoroczne Mistrzostwa Brzeszcz w crosmmintonie pokazały, że coraz wiecej młodzieży chce grać w crossmintona. Od rana wyjątkowo liczna grupa młodzieży w kategorii do 12 i do 14 lat walczyła o zwycięztwo, a dla wielu był to pierwszy start w turniejowych rozgrywkach.

Najwięcej emocji towarzyszyło walce o tytuł Mistrza Brzeszcz w kategoriach wiekowych dziewcząt i chłopców do lat 12. Po kilku godzinach gier tytuł Mistrza Brzeszcz w crossmintonie w kategotii dziewcząt do lat 12 wywalczyła Wachowicz Anna z Brzeszcz. Drugie miejsce zajęła Zając Kamila, również z Brzeszcz, a na trzecim miejscu turniej ukończyńczyły Spytkowska Justyna i Kózka Weronika (obie z Brzeszcz).

2016MBrzeszcz7

Wśrod chłopców do lat 12 najlepszy był akltualny Mistrz Europy – Janczuński Adrian z Mogilan. Tytuł wicemistrzowski wywalczył Mateusz Faska ze Skawiny, a trzecie miejsce na podium zajęli Rybak Michał z Brzeszcz i Janczuński Kamil z Mogilan.

2016MBrzeszcz8

W mieszanej kategorii U14 pierwsze miejsce wywalczył Kacorzyk Filip z Brzeszcz, który w finale pokonał swego kolegę klubowego – Rybaka Mateusza. Trzecie miejsce zdobyła Agata Matyszkowicz z Brzeszcz.

2016MBrzeszcz9

Po rozgrywkach juniorskich do walki o tytuły mistrzowskie przystabili dorośli. Rywalizacja toczyła się w kategorii gier podwójnych oraz w trzech kategoriach singlowych.

Wśród deblistów tytuł Mistrza Brzeszcz 2016 wywalczyła para mieszana – Zofia Wincenciak (Skawina)/ Sebastian Madej (Oświęcim). Drugie miejsce zajęli panowie Wojciech Wilkosz (Góra)/ Sławomir Miłoń (Oświecim). Trzecie miejsce na podium zdobyły dwie pary: Gileta Marek (Chorzów)/Wołczyk Adrian (Bytom) oraz Knapczyk Mateusz (Kraków)/Wincenciak Jan (Skawina).

2016MBrzeszcz12

W grach singlowych kobiet najlepsza była Wincenciak Zofia ze Skawiny. Drugie miejsce wywalczyła Bartyzel Oliwia (Skawina), a trzecie na podium były panie Natalia Wiklańska (Skawina) i Katarzyna Kowalska (Brzeszcze).

2016MBrzeszcz11

Dużo emocji towarzyszyło rozgrywkom pań w kategorii wiekowej powyżej 35 lat. Ostatecznie po zaciętym pojedynku finałowym Mistrzostwo Brzeszcz wywalczyła Kowalczyk Joanna z Brzeszcz, a wicemistrzostwo – Chalcarz Aneta (Rajsko). Trzecie miejsca zajęły panie Jagiełło Beata(Brzeszcze) i Bomirska Lidia (Lipków).

2016MBrzeszcz14

Największa liczba graczy rywalizowała w kategorii Open. Wiele pojedynków roztrzygano w  3 setach, a o wyjściu z grupy decydowały tzw. “małe punkty”. Tą trudną rywalizację wygrał Knapczyk Mateusz z Krakowa i on przez najbliższy rok będzie posiadaczem tytułu Mistrza Brzeszcz w crossmintonie. Drugie miejsce i tytuł wicemistrzowski wywalczył Madej Sebastian z Oświęcimia. Na trzecim miejscu turniej ukończyli panowie Wilkosz Wojciech (Góra) i Wołczyk Adrian (Bytom).

2016MBrzeszcz16

W rywalizacji panów powyżej 40 lat najlepszy okazał się Wiklański Wojciech z Warszawy, który w bardzo wyrównanym trzysetowym finale pokonał Wincenciaka Jana ze Skawiny. Trzecie miejsca zajeli panowie: Jagiełło Wojciech i Pucka Jacek (obaj z Brzeszcz).

2016MBrzeszcz13

W imieniu organizatorów, partnerów i sponsorów dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w rozgrywkach i wspaniała sportową atmosferę. Gratulacje dla zwycięzców!

Zapraszamy na kolejne crossmintonowe turnieje w Brzeszczach.