Co nowego? Trochę Wimbledonu!

W sobotę, 23. maja, na kortach Tenis Klubu Warszawianka odbył się lokalny turniej Warszawianka-SPEED-CUP zaliczany do cyklu Mazowiecki Speedminton®STARS 2015.

Zwyciężczynią kategorii Female singles została Marta Sołtys. Nie było to wielkie zaskoczenie , nasza srebrna medalistka Mistrzostw Świata z 2013 roku nie obniża formy.  Zaskoczeniem i miłą niespodzianką jest natomiast powrót Katarzyny Witwickiej do turniejowych rozgrywek. Cieszy również fakt, że konkurencja wśród pań jest coraz większa. Najlepsze polskie zawodniczki gonią młode i zdolne juniorki – Natalia Wiklańska i Zofia Wincenciak (kończące turniej na trzecim miejscu ex equo).

Młody zdolny Mateusz Knapczyk zajął drugie miejsce w kategorii Open singles, wyprzedzając na podium Jana Wincenciaka z Michałem Nowakiem ex equo. Złoto wywalczył Paweł Sarek.
Wśród pań 45+ zwyciężyła Lidia Bomirska, drugie miesce przypadło Marzenie Kościuk i trzecie ex equo Krystynie Sęk i Monice Wójcik.

Warto zaznaczyć, że rozgrywki cyklu Speedminton®STARS są już prawie na półmetku.

2015MMokotowa11 2 3

Majowy turniej miał być pierwszym spotkaniem w sezonie letnim rozgrywanym na powietrzu. Niestety pogoda pokrzyżowała nasze plany, a szkoda. Zawodnicy mieli bowiem testować najnowszą inicjatywę Polskiego Centrum Speedmintona – nowe zielone boiska. W Tenisklubie mogliśmy przeczytać nawet o namiastce wimbledońskiej trawy! –  ‘Choć równie zielona i równa, nie jest wynikiem imponującej pracy ogrodników. Powstała w celu propagowania pokrewnej tenisowi dyscypliny – speed badmintona.’
Przez cały sezon letni, Polskie Centrum Speed Badmintona będzie całkowicie nieodpłatnie udostępniać zielone speedowe boiska na terenie TK Warszawianka dla pasjonatów dwóch rakietek i lotki, a także dla wszystkich chętnych chcących spróbować nowej dyscypliny.