4 edycja Speedminton®STARS Poland za nami

Mija właśnie kolejny rok, w którym często, w podróżnym bagażu speedersów pojawiała się rakietka z gekonem. W porównaniu do lat poprzednich, tym razem część rozgrywek koncentrowała się w granicach kilku województw, zatem by walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej, nie trzeba było już przemierzać tak wielu setek kilometrów. Najlepsi uczestnicy, oprócz satysfakcji ze sportowej rywalizacji i walki o najwyższe rankingowe lokaty, mogli liczyć na nagrody w wysokości do 3000 zł w trzech grupach wiekowych: open, junior i senior.

Final_Open_mezczyzn_Per_Hjalmarson_-_Mladen_Stankovic

Na początku stycznia na portalu Speedbadminton.pl ogłoszone zostały zasady uczestnictwa w całorocznych rozgrywkach Grand Prix w speed badmintonie.

Zgodnie z regulaminem, w ciągu 12 miesięcy odbyło się 27 turniejów, których punktacja zaliczała się do rankingu „Speedminton®STARS“. Klasyfikacja generalna podzielona była na trzy grupy wiekowe: OPEN (kobiety, mężczyźni); JUNIOR (młodzieżowe kategorie do 12, 14 i 18 lat) oraz SENIOR (kategorie kobiet35+ i 45+ oraz mężczyzn40+ i 50+), ale startować można było w swoich kategoriach wiekowych. Do końcowego rankingu zaliczały się wyniki następujących turniejów: 2 turnieje za 1000 pkt (MP, ISBO-Speedminton Polish Open); 1 turniej za 500 pkt* (Blackminton Open); 4 turnieje za 250 pkt (ISBO International Speed Badminton Organisation); 1 turniej za 500 pkt (ISBO-Speedminton Junior Open); 1 ranking wojewódzki za 1000pkt* (klasyfikacja końcowa według punktacji za turniej o randze 1000pkt, na podstawie minimum 3 turniejów za 100pkt* i 1 turnieju za 250pkt – Mistrzostwa Województwa). Zatem maksymalnie uczestnik, który wygra wszystkie turnieje i jeden ranking wojewódzki może zdobyć 4500 punktów, a juniorzy 5000pkt.( *najlepszy wynik w dowolnym turnieju/rankingu).

ISBO-Gorlice Open2014

Przez cały rok na listach startowych odnotowano łącznie 257 zawodników (99 w kategoriach open, 81 w kategoriach juniorskich i 77 w kategoriach seniorskich), a w klasyfikacji końcowej liczyły się punkty tych osób, które uczestniczyły w min. 5 turniejach.

ISBO-Wrocław Open 2014

W rankingu „STARS-OPEN” wygrał Tomasz Kaczmarek z Lubonia zdobywając łącznie 2640 punktów w 11 turniejach. Drugi był Michał Izbicki ze Szczecina a trzecie miejsce zajęła Marta Sołtys z Warszawy.

Zwycięzcą rankingu „STARS-JUNIOR” został Maciej Filipowicz z Mrzeżyna, drugi był Mateusz Knapczyk z Krakowa, a trzecie miejsce wywalczyła Zofia Wincenciak ze Skawiny. W klasyfikacji „STARS-SENIOR” zdecydowanie wygrał Grzegorz Chmielewski z Wrocławia startując łącznie w 7 turniejach. Na drugim miejscu zakończył rywalizację Bogdan Mieżyński ze Szczecina, a trzecie miejsce wywalczył Borowiec Piotr ze Sławna. Pozostałe wyniki pod adresem:

2014MWlkpKornik1

Gratulujemy wszystkim uczestnikom czwartej edycji „Speedminton®STARS Poland 2014“ i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji, która rozpocznie się turniejem karnawałowym w Warszawie już 17 stycznia 2015. Nowy regulamin rozgrywek oraz grafik turniejów będzie dostępny na stronie Speedbadminton.pl od 22 grudnia 2014. Oczywiście wzorem lat poprzednich, turnieje o randze 100punktów, będzie można zgłaszać przez cały rok z minimum 2 tygodniowym wyprzedzeniem.