W Poznaniu grały najlepsze polskie speedbadmintonistki

W sobotę 19 maja 2012 na targach Fit Expo można było podziwiać rozgrywki speedbadmintonistów, którzy startowali  w III Wielkopolskim Speedminton®Cup – turnieju zaliczanym do międzynarodowego rankingu ISBO.

Do stolicy Wielkopolski z różnych stron kraju przybyli fani „szybkich lotek”. Poznański turniej był szczególnie ważny dla tych zawodników, którzy wystartują na Mistrzostwach Europy rozgrywanych w dniach 15-16 czerwca w chorwackiej miejscowość Poreć. Zdobyte do tego terminu punkty rankingowe będą decydowały o tym czy trzeba grać w rundzie grupowej oraz potem o rozstawieniach w rozgrywkach z najlepszymi europejskimi zawodnikami.

Od wczesnych godzin rannych do późnego popołudnia, na boiskach wyznaczonych w hali targowej trwała ostra rywalizacja w kilku kategoriach wiekowych.

Janka Karasek, Kasia Witwicka i Marta Sołtys, zawodniczki zajmujące czołowe miejsca w międzynarodowym rankingu, po ostatnich bardzo udanych występach w Portugalii i Francji, pojawiły się na starcie w Poznaniu i jak zwykle podzieliły między sobą miejsca na podium w kategorii open kobiet. Dużą niespodzianką było trzecie miejsce Magdaleny Brzóski, nauczycielki wychowania fizycznego w Zespole Szkół Łączności w Poznaniu. Pani Magda od roku na zajęciach z młodzieżą wykorzystuje potencjał speed badmintona. Jej uczniowie skorzystali z okazji by sprawdzić nabyte w szkole umiejętności i wystartowali w kategoriach juniorskich. Przekonali się, że turnieje speed badmintona to znakomity sposób na aktywne spędzanie czasu wolnego, a przy okazji mogli poobserwować grę zawodników ze światowej czołówki. Jednak z aktualnym brązowym medalistą Mistrzostw Świata trudno było walczyć o zwycięstwo. Jakub Kosicki z Grodziska Wlkp. szlifuje formę na ME w Chorwacji i zdecydowanie wygrał w kategorii juniorów do lat 18-tu. Drugi był Ceranek Piotr z Poznania, a trzecie miejsce zajęli uczniowie ZSŁ: Nowicki Dawid i Nowicki Patryk. Ciekawe mecze pełne emocji rozgrywały juniorki. Tutaj sensacją była  „ta mała Ewa”, jak o niej pieszczotliwie mówiły rywalki, czyli Ewa Garwolińska z UKS Mrzeżyno, normalnie startująca w kategorii juniorskiej do lat 14-tu. Bez tremy wygrywała set za setem ze starszymi od siebie zawodniczkami i ostatecznie zajęła drugie miejsce  przegrywając finał ze zwyciężczynią kategorii U18, Karoliną Pudelewicz z ZSŁ na ul. Przełajowej. Trzecie miejsce wywalczyły jej koleżanki ze szkoły: Bęcela Aleksandra i Konieczna Julia.

W kategorii open mężczyzn wygrał Mariusz Sawicki z Białegostoku, który w bardzo zaciętym meczu finałowy pokonał swego rywala Michała Woźniaka z Warszawy. Trzecie miejsce wywalczyli panowie Abramowski Tomasz z Poznania i Majchrzak Jerzy z Wrześnicy.

W Poznaniu rozegrano również kategorię mężczyzn powyżej 50-go roku życia. Zwyciężył prowadzący w rankingu w tej kategorii, Lech Garwoliński z Rogowa, który  wygrał emocjonujący pojedynek finałowy z Markiem Zboroniem z Poznania. Na trzecim miejscu na podium turniej zakończyli: Ceranek Piotr z Poznania oraz Brytyjczyk Bill Rees.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę oraz gospodarzom za doskonałą organizację. Zapraszamy na kolejne turnieje z cyklu Grand Prix Speedminton®STARS Poland 2012.