Tytuły Mistrzów Wielkopolski w crossmintonie 2022 rozdane.

UKS ATLAS z Tarnowa Podgórnego pod patronatem Polskiej Federacji Crossmintona zorganizował Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w crossmintonie. W Hali Sportowej OSiR, 22 października gracze rywalizowali o tytuły mistrzowskie w kilku kategoriach wiekowych w grach pojedynczych i podwójnych, zgodnie z regulaminem Międzynarodowej Federacji Crossmintona (ICO). Był to turniej o randze 100p. ICO National Serie, co oznacza, że każdy uczestnik otrzymał także pewna pulę punktów do międzynarodowego rankingu, zależną od miejsca zajętego w klasyfikacji końcowej.

Miano najlepszej crossmintonistki w Wielkopolsce w kategorii kobiet wywalczyła PIETRZAK Monika (Borówiec), reprezentująca sekcję Społeczna4-Poznań, działającą przy szkole na Winogradach. Dla pani Moniki był to niezwykle udany debiut w turniejach crossmintonowych. Drugie miejsce na podium zdobyła reprezentantka gospodarzy, PARADKA Anna (Tarnowo Podgórne). Obrończyni tytułu z poprzedniego roku, KOZIELSKA Kamila (Tarnowo Podgórne) tym razem skończyła rywalizację na miejscu trzecim, tak samo jak jej koleżanka klubowa ROSZAK Magdalena (Tarnowo Podgórne).  Panowie rywalizowali w kategorii OPEN. Tytuł Mistrza Wielkopolski podobnie jak przed rokiem, wywalczył KWIATKOWSKI Michał (Tarnowo Podgórne), pokonując w finale w dwóch setach (16:8/16:10) gracza z Warszawy – Roberta CAŁKĘ. Brązowy medal wywalczyli panowie KARPOWICZ Andrzej (Suchy Las) oraz KOZIELSKI Błażej (Tarnowo Podgórne). W kategorii pań powyżej 50 lat tytuł mistrzowski zdobyła KAPŁON Joanna (Tarnowo Podgórne). Na drugim miejscu zawody ukończyła STĘPIEŃ Monika (Koszalin).  Trzecie miejsce wywalczyły panie PARADKA Małgorzata (Tarnowo Podgórne) i BOMIRSKA Lidia (Lipków). W mocno obsadzonych grach podwójnych mieszanych, Mistrzostwo Wielkopolski wywalczyła para PARADKA Anna/KWIATKOWSKI Michał (Tarnowo Podgórne) pokonując w finale, po niezwykle zaciętej trzysetowej rywalizacji kolejnych reprezentantów Tarnowa Podgórnego, parę KOZIELSKA Kamila/KOZIELSKI Błażej. Trzecie miejsca na podium zdobyli  STĘPIEŃ Monika (Koszalin) / PRZYBYLSKI Mariusz (Poznań) oraz BOMIRSKA Lidia (Lipków)/CAŁKA Robert (Warszawa).

W kategoriach juniorskich, Mistrzem Wielkopolski dziewcząt do lat 16 została KĘDZIERSKA Magdalena, reprezentująca sekcję Społeczna4-Poznań. Wicemistrzostwo wywalczyła w tej kategorii wiekowej reprezentantka gospodarzy BOROWIECKA Barbara.  Z brązowymi medalami rywalizację zakończyły  SKOTNICKA Marcelina (UKS Atlas -Tarnowo Podgórne) i KRAJEWSKA Aleksandra (Społeczna4-Poznań). W kategorii chłopców do lat 16 tytuł Mistrza Wielkopolski zdobył PIETRZAK Maksymilian, reprezentant sekcji Społeczna4-Poznań. Wicemistrzostwo wywalczył KARNABAL Patryk (Tarnowo Podgórne). Kategorię mieszaną dziewcząt i chłopców do 12 lat wygrała KWIATKOWSKA Rozalia (UKS Atlas) i ona przez kolejny rok będzie nosić tytuł Mistrza Wielkopolski do lat 12.  Wicemistrzostwo Wielkopolski  w tej kategorii zdobył SKOTNICKI Witold (UKS Atlas). Trzecie miejsca na podium w kategorii dziewcząt i chłopców do lat 12 wywalczyli ANTKOWIAK Franciszek i KARNABAL Jan, oboje z klubu UKS Atlas Tarnowo Podgórne.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i wspaniałą sportową atmosferę. Życzymy Wam, by doświadczenia zdobyte w rozegranych tutaj meczach pomogły w przygotowaniach do Mistrzostw Świata, które odbędą się na pod koniec czerwca 2023 roku w Brnie w Czechach.

Specjalne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomagali nam w organizacji rozgrywek. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie udzielone nam ze strony OSiR oraz władz gminy Tarnowo Podgórne.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach.