Blackminton na deser

 

Mimo, że sezon ligowy już zakończony Mistrzostwami Polski, to jednak zawodnicy PZSB jeszcze nie powiedzieli w tym roku ostatniego słowa. Tym razem notowane w ścisłej czołówce międzynarodowego rankingu Janina Karasek (aktualna v-ce Mistrzyni Polski) i Katarzyna Witwicka przybliżały speed badmintona najmłodszym podczas Mikołajkowego turnieju piłki nożnej szkół podstawowych o puchar burmistrza Bielan.

Dzięki współpracy z Fundacją Hutnik 1957, zawodniczki PZSB  miały okazję przedstawić speed badmintona uczestnikom turnieju futsalu na Bielanach. W pierwszej odsłonie rozegrały pokazowy mecz, a później zaprosiły do zabawy wszystkie biorące udział w imprezie drużyny podczas nocnej gry – Blackmintona, który był wisienką na torcie całego turnieju mikołajkowego. A jak na Mikołaja przystało, nie obyło się bez prezentów. W trzech konkurencjach reprezentanci drużyn piłkarskich mogli wygrać  komplety do gry w speedmintona. Zabawy było co niemiara, gdyż Blackmintonowym zmaganiom zawsze towarzyszą niezwykle pozytywne emocje.

Próba zainteresowania dyscypliną najmłodszych nie jest krokiem przypadkowym. Nieoficjalnie mówi się, że prawdopodobnie już w najbliższych latach to właśnie Polska może gościć setki reprezentantów z całego globu podczas wielkiego wydarzenia jakim są Mistrzostwa Świata. Czasu na inspirację najmłodszych coraz mniej, a po ostatnich triumfach Polaków na arenie międzynarodowej, apetyty na sukcesy, także juniorskie, coraz większe.

Kasia Witwicka

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *