Pierwszy ogólnopolski turniej speed badmintona w Policach

W sobotę, 25-go lutego 2012 roku, odbył się drugi w tym roku turniej speed badmintona zaliczany do cyklu Speedminton®STARS . Tym razem miejscem rozgrywek były Police w Województwie Zachodniopomorskim. Patronat nad turniejem objął Burmistrz Gminy Police i on też przywitał w Ośrodku Sportu i Rekreacji blisko 40 zawodników, którzy stanęli do rywalizacji w różnych kategoriach wiekowych.

Po krótkiej ceremonii otwarcia, występach artystycznych i przemowie organizatorów do rywalizacji przystąpili zawodnicy nie tylko z okolicznych miejscowości, ale także z tak odległych miast jak Białystok. O wysokim poziomie rozgrywanych zawodów świadczy wiele wyrównanych pojedynków, których rezultaty ważyły się do ostatnich lotek trzecich setów. Oprócz znanych już z ubiegłego sezonu zawodników pojawiło się wielu nowych entuzjastów zafascynowanych tą młodą dyscypliną sportu. To w dużej mierze zasługa Pani Anny Sobańskiej, nauczycielki w Gimnazjum nr 2, która od ponad roku proponuje młodzieży grę w speed badmintona na lekcjach wf.

Z turnieju na turniej w każdej z kategorii przybywa wspaniałych zawodników i coraz ciężej zdobywa się punkty do klasyfikacji generalnej. Tym razem zwycięstwo w kategorii open mężczyzn wywalczył Sawicki Mariusz z Białegostoku, drugi był Mieżyński Bogdan, a na trzecim miejscu rozgrywki zakończyli Gbiorczyk Rafał i Drukała Janusz (wszyscy ze Szczecina). Wśród kobiet najlepsza była Schabek Sabina (Szczecin), druga była Urbanik Marta (Szczecin), trzecie miejsce zajęła Sobańska Anna z Polic. W kategorii mężczyzn 40+ wygrał Garwoliński Lech (Rogowo) po zaciętym pojedynku z Ryhanyczem Jarosławem ze Szczecina. Trzecie miejsce wywalczyli Majchrzak Jerzy (Wrześnica) i Bobala Krzysztof (Szczecin).

W Policach rozegrano także I Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego Juniorów. Najmłodsi walczyli w dwóch kategoriach: Junior U14 oraz Junior U18. Obie kategorie były silnie obstawione a mecze przysparzały zarówno grającym jak i kibicom wielu emocji. Wśród juniorów do lat 14 najlepszy był Wróbel Arkadiusz z Mrzeżyna. Drugie miejsce zajął Michniewicz Szymon (Mrzeżyno), a trzecie lokaty wywalczyli Garwolińska Ewa (Mrzeżyno) i Prus Oliwier z Polic. W juniorach do lat 18 wygrał Kaszycki Włodzimierz ze Szczecina, który w sierpniu 2011 roku w Berlinie dotarł do 1/8 rozgrywek w pierwszych Mistrzostwach Świata w speed badmintonie. Drugie miejsce wywalczył Izbicki Michał (Szczecin), na trzecim miejscu turniej zakończyli gracze z Polic – Dulas Filip i Stanek Szymon.

Nowością była rozgrywana na sam koniec turnieju, kategoria MAT (Multi Age Team), w której uczestniczyły zespoły składające się z juniora i osoby powyżej 40 roku życia. Z założenia rodzinne mecze, w efekcie równie zacięta jak w przypadku innych kategorii walka. W kategorii MAT (U14/40+) wygrał zespół z Mrzeżyna w składzie Garwolińska Ewa (U14) i Garwoliński Lech (40+). Zwycięzcami kategorii MAT (U18/40+) zostali Szczecinianie – Kaszycki Włodzimierz (U18) i Ryhanycz Jarosław (40+). Wszystkie wyniki turnieju w Policach dostępne są na stronie: http://www.speedbadminton.pl/SpeedmintonCupPLWyniki.php .

Przez cały czas trwania zawodów organizatorzy dbali o dobre samopoczucie i formę zawodników. Do ich dyspozycji był nieograniczony serwis kawowy, owoce, słodycze i dobra muzyka. Za to wszystko ogromne podziękowania  kierujemy do  kierownictwa i pracowników OSiR w Policach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą sportową atmosferę i zapraszamy na następne rozgrywki 17 marca w Poznaniu. Turniej rozgrywany będzie na terenie MTP w ramach targów „Aktywni50+” i dlatego kategorie wiekowe 40+ i 50+, będą miały możliwość jeszcze dodatkowo  powalczyć o punkty do rankingu Speedminton®STARS w niedzielę 18 marca, w specjalnym turnieju „Aktywni50+ Speedminton Cup.