Międzynarodowy turniej speed badmintona w Brzeszczach

W sobotę 21 kwietnia 2012, w hali sportowej w Brzeszczach rozegrano II Małopolski Speedminton®Cup – turniej speed badmintona zaliczany do rankingu międzynarodowej Federacji Speed Badmintona (ISBO). 

Było to już drugie międzynarodowe spotkanie spedersów w tej górniczej miejscowości koło Oświęcimia. Wszystko dzięki inicjatywie dyrekcji Ośrodka Kultury oraz Hali Sportowej w Brzeszczach, która jako pierwsza w Polsce wprowadziła tę nową dyscyplinę na stałe do swojego harmonogramu wydarzeń sportowych.

Podobnie jak rok temu do Brzeszcz przyjechali najlepsi polscy zawodnicy oraz spora grupa speedbadmintonistów  ze Słowacji. Od wczesnych godzin rannych do wieczora w hali sportowej trwała zacięta rywalizacja w grach pojedynczych i podwójnych. Goście zza południowej granicy Polski dominowali na podium w kategoriach juniorskich oraz wśród mężczyzn do lat czterdziestu. Natomiast reprezentanci naszego kraju okazali się lepsi w rywalizacji wśród kobiet oraz panów powyżej czterdziestu lat.

Zwycięzcą turnieju w kategorii open mężczyzn został reprezentant Słowacji Ščavnicki Ján, który w finale pokonał swego rodaka  Matavę Matúša . Trzecie miejsce na podium zajęli: Ociepa Marcin z Polski i Pjecha Vladimir ze Słowacji.  Wśród panów powyżej czterdziestki najlepszy był Maliszewski Jerzy z Wrocławia, drugie miejsce zajął Garwoliński Lech z Rogowa, a na miejscu trzecim turniej ukończyli panowie: Knot Jerzy z Gorlic i Madej Adam z Oświęcimia.

Jak zwykle ciekawie wyglądała rywalizacja kobiet. Nasze panie plasują się od dwóch w czołówce międzynarodowego rankingu i na każdy z turniejów wymieniają się miejscami na podium.

W Brzeszczach najlepsza była Sołtys Marta z Kielc, druga była Karasek Janina z Warszawy. Trzecie miejsce na podium wywalczyły Witwicka Katarzyna i Kocańda Agnieszka, obie z Warszawy.  Wiele emocji towarzyszyło pojedynkom pań powyżej 35 lat.  Reprezentantki Słowacji Lukačova Anna i Ščavnicka Maria przyjechały do Brzeszcz po zwycięstwo, ale po bardzo wyrównanej walce przegrały z Polkami i zakończyły swój występ na trzecim miejscu. Kategorię tą wygrała Jagiełło Beata z Brzeszcz, a na drugim miejscu sklasyfikowana została Madej Mariola z Oświęcimia.

Po dekoracji zwycięzców w grach singlowych rozpoczęła się rywalizacja w deblach open, czyli ulubionej formule rozgrywek wielu speedbadmintonistów. Po trzech godzinach rywalizacji w systemie KO w finale o zwycięstwo walczyła polska para kobieca Karasek Janina/Witwicka Katarzyna i męski debel ze Słowacji Puškač Jozef/Matava Matúš. Emocjonujący trzysetowy pojedynek po bardzo wyrównanej walce zakończył się zwycięstwem Słowaków. Trzecie miejsce w grach podwójnych wywalczyły pary:  Sołtys Marta/Ociepa Marcin (POL) i Ščavnicki Ján/ Ščavnicki Maria (SVK).

 

Wszystkie wyniki dostępne na stronie www.speedbadminton.pl w zakładce „turnieje”. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę oraz gospodarzom za doskonałą organizację. Zapraszamy za na kolejne turnieje i regularne zajęcia speed badmintona prowadzone przez instruktorów w hali sportowej w Brzeszczach.

  

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *