II Mistrzostwa Krakowa w speed badmintonie

Krakowska Akademia Speed Badmintona była gospodarzem II Mistrzostw Krakowa w speed badmintonie rozegranych w hali Zespołowych Gier Sportowych krakowskiej AWF, 9 lutego 2013 r. Do walki o prymat przystąpiło 64 graczy w 7 kategoriach wiekowych. 

2013KrakowCup19

Turniej zaliczany jest do serii całorocznych rozgrywek Grand Prix Speedminton®STARS i ma rangę 100 punktów, które to trafiają na konto zwycięzców i powiększają ich dorobek w całorocznym rankingu.

Po całym dniu zaciętych pojedynków poznaliśmy zdobywców mistrzowskich tytułów w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Mistrzem Krakowa w kategorii OPEN został Marcin Ociepa z Wrocławia, który w finale pokonał Rafała Palińskiego z Warszawy. Trzecie miejsca na podium zajęli Sawicki Mariusz z Białegostoku i Michał Matachowski z Kielc.

2013KrakowCup30

Wśród kobiet zwyciężyła Sołtys Marta z Warszawy, druga była Katarzyna Wójcik z Krakowa, a trzecie miejsce wywalczyły panie Kasprzyk Ewelina z Jawornika i Izabela Polichnowska z Czempinia.

2013KrakowCup27

Wyjątkowo długie trzysetowe mecze rozgrywali panowie walczący o zwycięstwo w kategorii powyżej 40 lat. Ostatecznie najlepszy okazał się mieszkaniec Wrocławia, Grzegorz Chmielewski i on został Mistrzem Krakowa w kategorii men40+.  Wicemistrzostwo zdobył Paweł Sarek z Kielc. Brązowe krążki wywalczyli panowie Tomasz Liniewicz i Ryszard Sachoń, obaj z Białegostoku.

2013KrakowCup29

Wśród kobiet powyżej 35 lat najlepsza w Krakowie okazała się debiutująca w turniejach Katarzyna Winter z Wrocławia.  Druga była Monika Gudzowska z Krakowa, a trzecie miejsce zajęły panie Marta Ziaja z Gorlic i Lidia Bomirska z Lipkowa.

2013KrakowCup28

Wyjątkowo licznie obsadzone były kategorie juniorskie. Ostre pojedynki trwały wśród dziewcząt do lat 18-tu. Finał rozegrały miedzy sobą siostry Guzewicz z Białegostoku. W Krakowie lepsza była Julita i jej przypadł tytuł Mistrza Krakowa, natomiast Patrycja wywalczyła wicemistrzostwo. Trzecie miejsce zajęły dziewczęta z UKS-u w Skawinie, Kurpiel Jagoda i Wiklańska Natalia.

2013KrakowCup24

Zwycięzcą juniorów do lat 18-tu został Michał Izbicki ze Szczecina, który w finale pokonał Jakuba Liniewicza z Białegostoku.  Trzecie miejsca na podium zajęli Knapczyk Mateusz z Krakowa i Kołodziejczyk Bartłomiej z Głogoczowa.

2013KrakowCup26

Wśród najmłodszych uczestników zawodów na starcie pojawiły się tylko dwie dziewczynki. Zgodnie z regulaminem musiały startować z chłopcami i radziły sobie bardzo dobrze. Kategorię juniorów do lat 14-tu wygrał Łukasz Jagiełło z Brzeszcz, a druga była Zofia Wincenciak ze Skawiny. Brąz wywalczyli Michał Bradel z Gliwic i Marcin Ptak z Białegostoku.

2013KrakowCup17

Rozgrywki relacjonowane były przez Radio Kraków, a słuchacze uczestniczyli w konkursie o speed badmintonie wygrywając nagrody ufundowane przez Speedminton Polska.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom i zapraszamy na kolejne turnieje.

2013KrakowCup6

Lidia Bomirska 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *