I Mistrzostwa Wrocławia w speed badmintonie

Na terenie centrum sportowego Medisword w Kiełczówku pod Wrocławiem, 9 marca 2013 roku, odbyły się pierwsze Mistrzostwa Wrocławia w speed badmintonie. Gospodarzem turnieju zaliczanego do serii Grand Prix Speedminton®STARS Poland 2013 była speedbadmintonowa drużyna BadBats z Wrocławia.

2013SpeedmintonWroclawCup1

Na starcie pojawiło się wielu zawodników z Wrocławia oraz liczne grono graczy z różnych stron Polski, którzy również mieli ochotę powalczyć o tytuły mistrzowskie. Rywalizowano w czterech grupach wiekowych. W kategorii Open zawodnicy z Wrocławia nie dali szans przyjezdnym graczom i zajęli wszystkie miejsca na podium. Mistrzem Wrocławia został niepodziewanie Dominik Mazurczak, który w trzysetowym zaciętym pojedynku finałowym pokonał swego kolegę Marcina Ociepę z Wrocławia, aktualnego Mistrza Polski. Trzecie miejsca na podium wywalczyli Ciesek Jakub i Andrzej Boguta, również mieszkańcy Wrocławia.

2013SpeedmintonWroclawCup5

W pozostałych kategoriach wiekowych gracze z poza Wrocławia zdołali wywalczyć miejsca na podium, a w kategorii juniorów do lat 18-tu Mistrzem Wrocławia został Szczecinianin Michał Izbicki, który w finale zmierzył się z Krakowianinem Mateuszem Knapczykiem. Brązowe medale wśród juniorów wywalczyli Jagoda Kurpiel ze Skawiny i Bartłomiej Kołodziejczyk z Głogoczowa.

2013SpeedmintonWrpclawCup4

W rywalizacji pań najlepsza była Katarzyna Winter z Wrocławia i ona zdobyła tytuł mistrzowski. Druga była debiutująca w zawodach Martyna Książek z Mysłowic. Trzecie miejsce zajęły panie Monika Gudzowska ze Skawiny i Lidia Bomirska z Lipkowa.

2013SpeedmintonWroclawCup6

Duże emocje towarzyszyły rozgrywkom “starszaków” w kategorii men40+. Na dwóch najwyższych stopniach podium ostatecznie stanęli dwaj panowie z Wrocławia. Mistrzem w tej kategorii został Jacek Wróbel, a wicemistrzostwo zapewnił sobie Paweł Łęski. Najniższe miejsce na podium zajęli panowie Norbert Bradel z Gliwic i Paweł Sarek z Kielc.

2013SpeedmintonWroclawCup2

Dziękujemy gospodarzom turnieju za wspaniałą sportową atmosferę, gratulujemy uczestnikom i zwycięzcom i zapraszamy do startu w kolejnych turniejach z serii Grand Prix Speedminton®STARS. Najbliższy już 13 kwietnia w Dopiewie pod Poznaniem.