Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

500 – Blackminton® STARS Stare Babice 2019

Luty 16

Premiera blackmintonowych rozgrywek w Starych Babicach

 

Turnieje blackmintona to wyjątkowe rozgrywki, które jako regularne zawody sportowe organizowane są jak dotąd tylko w Polsce. W połowie lutego rywalizacja świecącymi speederami w światłach UV odbędzie się w Hali Sportowej GOSiR w gminie Stare Babice pod Warszawą.

Nocne crossmintonowe rozgrywki to wyjątkowe wydarzenie, które zyskuje coraz większą popularność. Rywalizacja na punkty zawsze podnosi poziom adrenaliny, jednak blackmintonowa oprawa dodatkowo to wzmacnia.   Zawodnicy walczą o zwycięstwo w ciemności grając świecącymi lotkami Speeder®Night. Fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze są widoczni dzięki oświetleniu UV.

Wcześniej Blackminton kojarzył się speedersom z ciekawymi imprezami, które zazwyczaj organizowano po turniejach crossmintona. Fajnej zabawie towarzyszyła spora dawka ruchu, a gra świecącymi speederami zaczęła inspirować do tworzenia coraz ciekawszych odmian współzawodnictwa.

Pierwsze zawody w blackmintonowej oprawie, zaliczane do oficjalnych rankingów, odbyły się w Mrzeżynie, w 2012 roku, z inicjatywy Lecha Garwolińskiego, trenera tenisa i crossmintona.  Tak się spodobało, że wpisano ten rodzaj rozgrywek na stałe  do ogólnopolskiego cyklu Grand Prix Crossminton-STARS Poland, a od 2017 roku również do kalendarza zawodów zaliczanych do międzynarodowego rankingu ICO.

Ta unikatowa forma rywalizacji sportowej rozgrywana jest według zasad obowiązujących w crossmintonie, ustalonych przez Międzynarodową Federację Crossmintona (ICO), a jedyną modyfikacją jest wprowadzenie formuły gry na czas i równoczesnej rywalizacji na kilku boiskach, co wyraźnie zwiększa widowiskowość całej imprezy. Każdy set trwa 4 minuty, a o zwycięstwie decydują dwa wygrane sety. Zawodnicy rywalizują w kilku  kategoriach wiekowych. Oprócz turniejowych trofeów, gracze zdobywają punkty do rankigów (max. 500 do ogolnopolskiego oraz 100 do miedzynarodowego)

W sobotę 16 lutego zapraszamy wszystkich do wypróbowania nowej formy rywalizacji sportowej. Ci, którzy nie czują się na siłach by wystartować w turnieju, będą mile widziani jako kibice.

Brzmi ciekawie? Jeszcze lepiej wygląda:

Szczegóły dotyczące turnieju znajdują się w ogłoszeniu poniżej, a rejestrować można się przez ICO-Ophardt-System lub poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego umieszczonego pod ogłoszeniem.

Ogłoszenie – INFO-500BlackmintonStareBabice2019

Announcement – INFO-500BlackmintonStareBabice2019

Registration/zapisy – Sign up – available to/dostępny do 2.02.2019.

Draft/schemat rozgrywek – available from/dostępny od 14.02.2019.

Timetable/harmonogram czasowy – available from/dostępny od 14.02.2019.

 

Lista graczy zgłoszonych do turnieju – stan na 25.01.2019/ The list of players registered for the tournament – as at 25.01.2019:
kategorie singlowe ICO:
Female singles: 1.Aleksandra Mazurek; 2.Katarzyna Witwicka; 3.Agnieszka Kocańda; 4.Natalia Wiklańska; 5.Monika Sotomska;
Open singles (all genders, mixed): 1.Mateusz Korpysa; 2.Michał Chodała; 3.Igor Grontman;
Male singles: Seniors 40+: 1.Rafał Maliszewski; 2.Artur Nowogórski; 3.Hubert Pałkiewicz;
Male singles: Seniors 50+: 1.Jacek Czeremużyński; 2.Wojciech Wiklański; 3.Jerzy Knot; 4.Piotr Gawlak;
Female singles: Seniors 40+: 1.Marzena Kosciuk;
Female singles: Seniors 50+: 1.Anna Morawska; 2.Monika Wójcik; 3.Krystyna Sęk; 4.Lidia Bomirska;
Female singles: Juniors U18: 1.
Male singles: Juniors U18: 1.

 

 

Szczegóły

Data:
Luty 16
Wydarzenie Categories:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , ,

Organizatorzy

Polska Akademia Crossmintona
Crossminton.pl
Sportteam

Miejsce

GOSiR Stare Babice
ul. Południowa 2B
Zielonki Parcela, mazowieckie 05-082
+ Google Map
Strona internetowa:
https://gosirstarebabice.pl/