Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

100p. ICO – Blackmintonowa Bitwa pod Gorlicami 2020

09/05/2020

Otwarty Międzynarodowy Turniej Blackmintona 

 

Z okazji rocznicy Bitwy pod Gorlicami, w nocy 9 maja 2020r  w Hali Sportowej OSIR w Gorlicach, zawodnicy będą rywalizowali o zwycięstwo w ciemności grając świecącymi speederami (specjalnymi lotkami). Fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze byli widoczni dzięki oświetleniu UV. Turnieje blackmintona to wyjątkowe rozgrywki, które jako regularne zawody sportowe organizowane są jak dotąd tylko w Polsce.

Rywalizacja na punkty zawsze podnosi poziom adrenaliny, jednak blackmintonowa oprawa dodatkowo to wzmacnia.  Wcześniej Blackminton kojarzył się speedersom z ciekawymi imprezami, które zazwyczaj organizowano po turniejach crossmintona. Fajnej zabawie towarzyszyła spora dawka ruchu, a gra świecącymi speederami zaczęła inspirować do tworzenia coraz ciekawszych odmian współzawodnictwa.

Pierwsze zawody w blackmintonowej oprawie, zaliczane do oficjalnych rankingów, odbyły się w Mrzeżynie, w 2012 roku, z inicjatywy Lecha Garwolińskiego, trenera tenisa i crossmintona.  Tak się spodobało, że wpisano ten rodzaj rozgrywek na stałe  do ogólnopolskiego cyklu Grand Prix Crossminton-STARS Poland, a od 2017 roku również do kalendarza zawodów zaliczanych do międzynarodowego rankingu ICO. Ta unikatowa forma rywalizacji sportowej rozgrywana jest według zasad obowiązujących w crossmintonie, ustalonych przez Międzynarodową Federację Crossmintona (ICO), a jedyną modyfikacją jest wprowadzenie formuły gry na czas i równoczesnej rywalizacji na kilku boiskach, co wyraźnie zwiększa atrakcyjność całej imprezy. Każdy set trwa 4 minuty, a o zwycięstwie decydują dwa wygrane sety. Zawodnicy rywalizują w kilku  kategoriach wiekowych. Oprócz turniejowych trofeów, gracze zdobywają punkty do rankingów.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do udziału!

 

Szczegóły

Data:
09/05/2020
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , , , , ,

Organizatorzy

Osir Gorlice
Urząd Miasta Gorlice