Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Crossminton na Senioradzie!

19/05/2019 @ 3:00 pm - 5:30 pm

      Zapraszamy do testowania gry w crossmintona podczas tegorocznej Seniorady! 

 

„Aktywność łączy pokolenia” czyli międzypokoleniowy piknik rekreacyjny SENIORADA tuż tuż….

 

W niedzielę 19 maja na terenie warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego (AWF) w Warszawie odbędzie się kolejna – 13 już edycja wydarzenia Seniorada 2019. W ubiegłym roku program atrakcji przygotowany przez organizatorów zachęcił do udziału 500 seniorów. Zapraszamy, więc starszych mieszkańców dzielnicy Bielany i sąsiednich dzielnic wraz z rodzinami, znajomymi, sąsiadami do udziału w tegorocznym pikniku pełnym równie ciekawych niespodzianek programowych.

 

Seniorada to międzypokoleniowy piknik rekreacyjny, którego początki sięgają 2006 roku. Wówczas była to propozycja wydarzenia skierowana do mieszkańców Warszawy, organizowana przez studentów warszawskiej AWF. W 2009 roku do grona organizatorów dołączyło Europejskie Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej 50+ (ESPAR 50+), które w ramach swojej działalności statutowej we współpracy ze studentami – razem, na rzecz seniorów pragnęło zintegrować pokolenia. I tak celem głównym Seniorady stała się integracja między pokoleniami oraz wewnątrz pokoleń poprzez rekreację.

Program Seniorady to program 4 stref: rekreacji, integracji, informacji, sceny.

W strefie rekreacji będzie można poznać zasady gier rekreacyjnych, typu boccia, fińskie kręgle albo wziąć udział w rywalizacji rekreacyjnej o nagrody czy też o tytuł najbardziej aktywnej lub aktywnego Seniora Seniorady.

Strefa integracji to konkursy, potańcówka pod gołym niebem i wielopokoleniowa zabawa razem.

W strefie informacji będzie można dowiedzieć się coś więcej na temat swojego zdrowia lub oferty miasta na rzecz seniorów. Ważnym tematem strefy będzie także bezpieczeństwo seniora.

Program sceny to prezentacja różnych seniorskich grup zorganizowanych z terenu dzielnicy Bielany, m.st. Warszawy oraz Mazowsza. Podczas Seniorady o 11.00 odbędzie się także bicie rekordu wspólnie przećwiczonej rozgrzewki.

Niespodzianką tegorocznego wydarzenia jest także propozycja programowa dla warszawskich i mazowieckich studentów Uniwersytetów III Wieku (UTW). W ramach wydarzenia odbędzie się II Memoriał Nordic Walking Haliny Szwarc. Do udziału w Memoriale zapraszane są reprezentacje UTW. Każdy uczestnik memoriału otrzyma pakiet startowy. Będzie to rekreacyjna rywalizacja dla studentów UTW. Zgłoszenia przyjmuje Mateusz Niedźwiecki

pod adresem: mniedzwiecki@espar-50.org do 30.04.2019.

 

Jak piszą organizatorzy studenci:

 

Drodzy Seniorzy mieszkańcy Warszawy,

w imieniu kolegów i koleżanek, studentów warszawskiego AWFu, współorganizujących tegoroczną Senioradę, zapraszamy Was serdecznie do udziału w wydarzeniu. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy szereg atrakcji: 

rekreację z instruktorami, taniec na scenie, potańcówkę, konkursy z nagrodami, stanowiska z programem nt.: bezpieczeństwa, zdrowia, hobby.

Jeśli nie mieliście jeszcze okazji wziąć udziału w naszym wydarzeniu, jesteśmy pewni, że pokochacie Senioradę tak mocno jak my, bo jesteśmy tu razem: seniorzy z seniorami, seniorzy z juniorami.

Jeśli w poprzednich latach byliście z nami to wiecie że potrafimy zaskoczyć i zainspirować do aktywności.

Zapraszamy do udziału w Senioradzie. Przybywajcie z rodzinami, znajomymi, sąsiadami, by razem z nami spędzić aktywnie czas – gwarantujemy świetną zabawę i liczymy na liczne odwiedziny!

Do zobaczenia!

Studenci, współorganizatorzy Seniorady 2019

 

Kiedy?: niedziela 19 maja 2019 od 11.00 do 15.30

Gdzie? Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego, ul. Marymoncka 34 (metro: Stare Bielany), boisko nr 6

Szczegóły na temat wydarzenia: www.espar-50.org

Projekt współfinansowany ze środków MSiT i m.st. Warszawa.

 

 

 

 

 

 

Szczegóły

Data:
19/05/2019
Czas:
3:00 pm - 5:30 pm
Wydarzenie kategorie:
, , ,
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizatorzy

ESPAR 50+
Crossminton.pl

Miejsce

AWF Warszawa
Marymoncka 34
WARSZAWA,
+ Google Map