Tytuły Mistrzów Wielkopolski w crossmintonie 2020 rozdane.

Rok 2020 był niezwykle trudny rok dla organizatorów rozgrywek crossmintonowych oraz dla zawodników. Wiele zawodów odwołanych, nieliczne udało się zorganizować w innych terminach. Zaplanowane na kwiecień w Tarnowie Podgórnym Mistrzostwa Wielkopolski w crossmintonie odbyły się dopiero 19 grudnia w Hali Sportowej OSiR. Zawody zorganizowane zostały przez  klub UKS ATLAS z Tarnowa Podgórnego pod patronatem Polskiej Federacji Crossmintona.

Przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa związanych z Covid-19, gracze rywalizowali o tytuły Mistrzów Wielkopolski w kilku kategoriach wiekowych w grach pojedynczych. Był to turniej o randze 100p. ICO National Serie, co oznacza, że każdy uczestnik otrzymał także pewna pulę punktów do międzynarodowego rankingu, zależną od miejsca zajętego w klasyfikacji końcowej.

Miano najlepszej crossmintonistki w Wielkopolsce w kategorii kobiet wywalczyła KOZIELSKA Kamila (Tarnowo Podgórne). W kategorii pań powyżej 40 lat tytuł mistrzowski zdobyła LEDZIANOWSKA Anna z Grodziska Wlkp. Wśród panów, w kategorii OPEN, tytuł Mistrza Wielkopolski wywalczył KWIATKOWSKI Michał (Tarnowo Podgórne), wygrywając w finale turnieju z Przybylskim Janem z Targowej Górki. W kategorii panów powyżej 40 lat tytuł mistrzowski zdobył KASPROWIAK Robert z Koszalina. W kategoriach juniorskich, Mistrzem Wielkopolski pań do lat 18 została KOPACZEWSKA Katarzyna z Grodziska Wlkp., a wśród panów poniżej lat 18 tytuł wywalczył PRZYBYLSKI Oskar z Poznania. Kategorię mieszaną dziewcząt i chłopców do 14 lat wygrała AUGUSTYNIAK Anna (Tarnowo Podgórne).

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i wspaniałą sportową atmosferę. Życzymy Wam, by doświadczenia zdobyte w rozegranych tutaj meczach pomogły w przygotowaniach do Mistrzostw Świata, które odbędą się na pod koniec czerwca 2021 roku w Zagrzebiu w Chorwacji.

Specjalne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomagali nam w organizacji rozgrywek. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie udzielone ze strony OSiR oraz władz gminy Tarnowo Podgórne.

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach.

OPEN:
1.KWIATKOWSKI Michał; 2.PRZYBYLSKI Jan; 3.JARYCH Jędrzej; 3.GÓRALSKI Paweł;
Female:
1.KOZIELSKA Kamila; 2.ROSZAK Magdalena; 3.PARADKA Anna; 3.KOPACZEWSKA Katarzyna;
Female O40:
1.LEDZIANOWSKA Anna; 2.STĘPIEŃ Monika; 3.KAPŁON Joanna; 3.GDOWSKA Jolanta;
U18 Female:
1.KOPACZEWSKA Katarzyna; 2.ROZYNEK Oliwia;
Male O40:
1.KASPROWIAK Robert; 2.GĘCA Arkadiusz; 3.TUCKI Grzegorz; 3.PRZYBYLSKI Mariusz;
U14 Open:
1.AUGUSTYNIAK Anna; 2.KOZICZ Maksymilian; 3.BUJAK Stanisław; 3.ZAKRZEWSKA Martyna;
U18 Male:
1.PRZYBYLSKI Oskar; 2.CZEKAŁA Adam; 3.WIECZOREK Mateusz; 3.MAJORCZYK Adam;

Komplet wyników z rozgrywek dostepny na stronie: http://crosstour.azurewebsites.net/Home/TournamentInfo?tournamentId=137