Turniej Speedminton®STARS, czyli integracja międzypokoleniowa na sportowo

XVII Speedminton®Cup rozegrany w sobotę 17 marca  podczas poznańskich targów Aktywni50+  był jednym z cyklicznych ogólnopolskich  turniejów speed badmintona, gdzie jednocześnie obok siebie walczą o każdy punkt i set zawodnicy w różnych kategoriach wiekowych (od juniorów poniżej 14 lat do dorosłych powyżej 50 lat).  

Na boiskach w Poznaniu pojawiła się blisko trzydziestoosobowa grupa zawodników reprezentujących różne rejony Polski. Oprócz stałych bywalców speedbadmintonowych pojedynków do rywalizacji przystąpili nowi entuzjaści spragnieni konfrontacji ze starymi wyjadaczami. Nowicjusze bez kompleksów ostro walczyli o każdy punkt, niejednokrotnie wygrywając sety, a nawet mecze z bardziej doświadczonymi speedersami. Jednak turniej to nie tylko rywalizacja, ale głównie kolejna wspólnie spędzony weekend we wspaniałej sportowej atmosferze. Zarówno dzieci jak i starsi wiekiem uczestnicy rozgrywek pokazali jak wspaniale mogą bawić się ze sobą przedstawiciele różnych pokoleń.

 W Poznaniu miejsca na podium i tym samym najwięcej punktów rankingowych w walce o nagrody Grand Prix Speedminton®STARS Poland 2012 można było zdobyć w pięciu kategoriach wiekowych. W juniorach do lat 14 pierwsze miejsce zdobył  Michniewicz Szymon, a drugi był Wróbel Arkadiusz (obaj z Mrzeżyna). Trzecie miejsce zajęli Ewa Garwolińska (Rogowo) i Szymanowicz Jakub(Mrzeżyno). Świetnie zaprezentowała się debiutująca w turnieju Baranowska Julia ze Swarzędza pod Poznaniem, której tym razem zabrakło nieco szczęścia. Po zaciętych  pojedynkach nieznacznie przegrała, zajmując czwarte miejsce.

Wśród kobiet wygrała Kowalska Małgorzata (Warszawa), po ostrej walce z Patrycją Szymkowiak z Lubonia (drugie miejsce). Trzecie miejsce na podium wywalczyły mieszkanki Poznania,  panie Jankowska Agata i Kałmuczak Anna.   Paliński Rafał z Warszawy kolejny raz wygrał turniej za 100 punktów. Drugi był Woźniak Michał (Warszawa), a trzecie miejsce wywalczyli Sawicki Mariusz (Białystok) i Mazurczak Dominik (Wrocław).

Najwięcej emocji towarzyszyło pojedynkom mężczyzn w kategorii powyżej 40 lat. Ostatecznie w Poznaniu najlepszy był Ryhanycz Jarosław ze Szczecina, a drugi Garwoliński Lech z Mrzeżyna. Na trzecim miejscu na podium stanęli: Majchrzak Jerzy (Wrześnica) i Zboroń Marek (Poznań).

Po raz drugi w historii naszych turniejów rozegrano międzypokoleniową kategorię(MAT). Tym razem na starcie pojawiły się tylko dwa zespoły. Pierwsze miejsce wywalczyli Ewa i Lech Garwolińscy ( córka i tata), a drugie zajęli: Julia Baranowska (U14) i Zboroń Marek (40+) – speedersi z Poznania.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę i zapraszamy na kolejne rozgrywki w Dopiewie, koło Poznania.

Organizatorzy: MTP, Speedbadminton.pl

  

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *