Turniej Speedminton® STARS w Luboniu.

W hali sportowej Ludowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Luboniu, w sobotę 21 kwietnia rozegrany zostanie kolejny w tym roku turniej speed badmintona zaliczany do rozgrywek w ramach Grand Prix Speedminton®Stars Poland 2012.  

 Organizacja turnieju to efekt wzrastającego zainteresowania speed badmintonem w Wielkopolsce. W regionie tym w ostatnim roku pojawiło się wielu światowej klasy zawodników. Dla przykładu, brązowy medalista kategorii juniorów do lat 18-tu na  pierwszych w historii mistrzostwach świata,  które odbyły się w sierpniu 2011 roku w Berlinie, to mieszkaniec Grodziska Wlkp. Jakub Kosicki. Jego nauczyciel wychowania fizycznego – Maluśki Rafał (również z Grodziska Wlkp.), w październiku 2011, na bardzo mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju Polish Speedminton® Open w Poznaniu, zajął bardzo wysokie trzecie miejsce, pokonując wielu wysokiej klasy zawodników z Niemiec, Francji i Portugalii. Natomiast w Luboniu mieszka i trenuje jedna z lepszych polskich speedbadmintonistek, uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych w Poznaniu – Szymkowiak Patrycja.

W sobotę, 21 kwietnia będzie okazja by kolejny raz w tym roku stanąć na starcie i powalczyć o punkty do rankingu Grand Prix Speedminton®Stars Poland 2012, jak zwykle w różnych kategoriach wiekowych. W Luboniu zobaczymy zapewne zawodników przygotowujących się do startu w tegorocznych Mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną 16 czerwca w Chorwacji oraz wielu nowych fanów tego sportu. Tradycyjnie pojawi się też na stracie grupka pięćdziesięciolatków z Poznania, którzy od roku startują w każdym turnieju rozgrywanym w Poznaniu i okolicach.

Z okazji Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Aktywności Międzypokoleniowej w tegorocznych turniejach wprowadzona została dodatkowa kategoria „Multi Age Team” (w skrócie MAT) z oddzielnym  rankingiem i specjalną pulą nagród na zakończenie rozgrywek w grudniu. Do kategorii MAT zgłaszać się mogą dwuosobowe zespoły, w których jeden z graczy jest juniorem (do 18 lat), a drugi seniorem (40+). Punkty do tego rankingu zawodnicy „MAT” zdobywają na turniejach w rozgrywkach singlowych w swoich kategoriach oraz w grach deblowych.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do startu oraz kibicowania. Szczegółowe informacje oraz rejestracja on-line na stronie www.speedbadminton.pl w zakładce „turnieje”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *