Turniej Speedminton® STARS w Bieczu

W niedzielę 27 stycznia 2013 rozegrano w Bieczu pierwsze zawody z cyklu Speedminton® STARS. 

BieczCup1

Zawody – Speedminton Cup PL Biecz 2013 rozpoczęły się z małym opóźnieniem spowodowanym trudnościami w dotarciu na miejsce rozgrywek  z powodu silnego mrozu.

Bazując na wcześniejszych zgłoszeniach organizator rozpoczął turniej w 4 kategoriach: juniorzy U18, kobiety open, mężczyźni open i mężczyźni+40. Niestety w trakcie turnieju okazało się, że nie dotarli wszyscy zawodnicy w kategorii open i +40 mężczyzn. Ogółem w turnieju wystartowało 21 zawodniczek/ów, a najliczniejszą kategorią okazała się kategoria kobiet , w której wystartowało 8 zawodniczek.

Wśród juniorów U18 najlepszy okazał się M.Knapczyk z Krakowa, drugie miejsce zajął M. Rabiński reprezentujący Ziemię Gorlicką, a trzecim został B.Kołodziejczyk z Krakowa.

BieczCup2

Panie rozpoczęły rywalizację w 2 cztero osobowych grupach, z których do dalszych gier w systemie pucharowym wyszły S.Jurkiewicz-Kosińska i M.Gudzowska z Krakowa oraz H.Drąg i M.Ziaja reprezentujące Ziemię Gorlicką. W pierwszym półfinale spotkały się Krakowianki i po bardzo wyrównanej grze zwyciężyła M.Gudzowska (2:1), w drugim półfinale lepsza okazała się M.Ziaja wygrywając z H.Drąg 2:1. Finał bardzo zacięty, oczywiście trzy setowy i zwycięstwo Marty Ziaji.

BieczCup3

Panowie w kat. open rywalizowali w dwóch trzyosobowych  grupach. Z I grupy do dalszych gier przeszli S. Weron (wicemistrz Polski) oraz T.Kosiński, a z drugiej J.Górski i M.Woźniak.

W pierwszym półfinale spotkali się S. Weron (Gorlice) z M.Woźniakiem (Warszawa). Sebastian utrzymując wysoką formę wyszedł z pojedynku zwycięsko wygrywając 2:0, natomiast w drugim półfinale J.Górski (Gorlice), który robi szybkie postępy wygrał 2:0 z T.Kosińskim (Kraków). Gorlicki finał wygrał 2:0 Sebastian Weron.

 BieczCup4

W kategorii +40 ze względu na nie stawienie się 2 wcześnie zgłoszony zawodników rozegrano turniej systemem każdy z każdym. Po zaciętych bojach wygrał P.Gawlak-Gorlice (brązowy medalista mistrzostw Polski), drugie miejsce zajął Jerzy Knot (Gorlice), a trzecie miejsca zajęli P.Sarek (Kielce) i R.Mika (Gorlice).

BieczCup5

Za zajęcie 1-3 miejsc zawodnicy otrzymali medale i dyplomy, a zwycięscy poszczególnych kategorii dostali dodatkowo wydawnictwo albumowe „Sławy polskiego sportu”.

Organizatorzy serdecznie dziękują Sylwii Jurkiewicz-Kosińskiej i Tomaszowi Kosińskiemu za przeprowadzenie szkolenia i zawodów, zawodnikom za uczestnictwo i stworzenie miłej atmosfery, Pani Lidii Bomirskiej za pomoc w organizacji tej imprezy.

 Jednocześnie zapraszamy wszystkich uczestników bieckiego turnieju oraz tych, którzy nie znają jeszcze pięknej Ziemi Gorlickiej na turniej za 250 pkt. do Gorlic – 31 sierpnia 2013 roku.

Jerzy Knot 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *