Szybkie lotki w dzień i w nocy.

W sobotę 14 lipca w Mrzeżynie rywalizowano także w całkowitej ciemności.  Po dziennych meczach  XXII Speedminton®Cup speedbadmintoniści wystartowali w 1st Termoplast Blackminton® Open, pierwszym w świecie, nocnym turniej speed badmintona -. Zawodnicy rywalizowali o zwycięstwo w ciemności, grając świecącymi lotkami. Fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze byli widoczni dzięki specjalnemu oświetleniu UV. 

  

Dotychczas Blackminton kojarzył się speedersom z ciekawymi imprezami, które zazwyczaj organizowano po turniejach speed badmintona. Fajnej zabawie towarzyszyła spora dawka ruchu, a gra świecącymi lotkami zaczęła inspirować graczy do tworzenia coraz ciekawszych odmian rozgrywek. Ostatecznie zdecydowano się na organizację pierwszego otwartego turnieju. Hala sportowa w Mrzeżynie, gdzie od wiosny tego roku działa pierwsza sekcja speed badmintona przy Uczniowskim Klubie Sportowym, została gospodarzem tego unikatowego turnieju. Rywalizację na punkty w ciemności zaplanowano na plaży, jednak ze względu na deszcz, zawody przeniesiono do hali sportowej. Rozgrywki odbywały się według zasad Międzynarodowej Federacji Speed Badmintona, a jedyną modyfikacją było wprowadzenie formuły gry na czas. Każdy mecz trwał 10 minut, a o wygranej decydowały punkty zdobyte w tym czasie przez graczy.

Turniej rozegrano w dwóch kategoriach: open kobiet i open mężczyzn. Liczba miejsc było ograniczona do 32 uczestników, bo w okresie letnim całkowicie ciemno jest tylko przez 3-4 godziny (miedzy 22.00 a 2.00). W tym czasie należało rozegrać wszystkie mecze. Rywalizacja na punkty świecącymi lotkami w ciemności jest bardziej wymagającą wersją speed badmintona. Gracze powinni dostosować sposób wymiany lotek oraz techniki obrony i ataku do innej widoczności wpływającej na odmienny czas reakcji.

Trudno opisać wrażenia, jakie towarzyszą grze w ciemnościach. Wszyscy zgodnie twierdzili: „to trzeba przeżyć”- ten niezwykły nastrój trudno też sfilmować i uchwycić na zdjęciach.

Wśród pań zwyciężyła Sołtys Marta z Kielc, druga była Bomirska Lidia z Lipkowa, a trzecie miejsce wywalczyły panie Gudzowska Monika i Jurkiewicz-Kosińska Sylwia (obie z Krakowa). Zwycięzcą męskich rozgrywek został Czerniewski Andrzej z Białegostoku, który w finale pokonał Michała Woźniaka z Warszawy. Na trzecim miejscu turniej zakończyli panowie Sawicki Mariusz z Białegostoku i Majchrzak Jerzy z Wrześnicy. Pozostałe wyniki =>.

W dziennych rozgrywkach w ramach XXII Speedminton®Cup zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych. Wśród panów najlepszy był mieszkaniec Białegostoku, Mariusz Sawicki. Drugie miejsce wywalczył Mazurczak Dominik z Wrocławia, a trzecie zajęli panowie Czerniewski Andrzej z Białegostoku i Woźniak Michał z Warszawy. Rozgrywki pań zakończyły się zwycięstwem Sołtys Marty z Kielc, która w finale pokonała Romanowską Zofię za Warszawy. Trzecie miejsce wywalczyły Jurkiewicz-Kosińska Sylwia z Krakowa i Bomirska Lidia  z Lipkowa. W kategorii juniorów do lat 14  zwyciężył Michniewicz Szymon z Mrzeżyna, drugie miejsce wywalczył Wróbel Arkadiusz z Mrzeżyna, a trzecie miejsce zajęli ex-aequo Ewa Garwolińska z Rogowa i Skrodzki Armin z Mrzeżyna.

Niezwykle zacięte pojedynki o każdy punkt w fazie grupowej prowadzono w kategorii panów 40+. Ostatecznie zwyciężył Garwoliński Lech z Rogowa po bardzo wyrównanej walce w finale z Kurczak Robertem z Mrzeżyna. Na trzecim miejscu rozgrywki zakończyli panowie Majchrzak Jerzy z Wrześnicy i Drukała Janusz ze Szczecina. Pozostałe wynik =>

Serdecznie dziękujemy wszystkim graczom, którzy z różnych stron Polski przyjechali do Mrzeżyna, by rywalizować w rozgrywkach Speedminton®STARS.

Szczególne podziękowania kierujemy do pracowników OSiR Mrzeżyno, gospodarzy dzienno-nocnego speedbadmintonowego  maratonu, za organizację turniejów oraz fantastyczną sportową atmosferę. Natomiast wszystkich fanów tego nowego sportu zapraszamy do startu w kolejnych naszych rozgrywkach. Najbliższe już w sobotę 21 lipca w Olsztynie, a potem 4 sierpnia w Bydgoszczy. Szczegóły na stronie www.speedbadminton.pl, w zakładce „turnieje”.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *