Szczecin zaprasza speedersów na zieloną trawkę

W niedzielę 22 kwietnia na polanie przy ulicy Miodowej w Szczecinie w ramach popularnego wydarzenia „Wyjdź z domu” Uczniowski Klub Sportowy „Mrzeżyno” prezentować będzie swą nową sportową pasję – speed badminton. 

 Kilka miesięcy temu fani „turbo-kometki” z Mrzeżyna utworzyli pierwszą w Polsce sekcję speed badmintona. Trenując regularnie i startując w turniejach przygotowują się do występu w Mistrzostwach Europy, które w czerwcu tego roku odbędą się w Chorwacji.  W Szczecinie przyłączyli się do organizatorów imprezy rekreacyjno-sportowej, by pokazać wszystkim zalety tej nowej dyscypliny sportu. Każdy będzie mógł zapoznać się ze speed badmintonem. Od wczesnych godzin rannych na polanie odbywać się będą pokazy oraz bezpłatna nauka gry prowadzona przez instruktorów i zawodników UKS „Mrzeżyno”. Ci z uczestników, którym spodoba się nowy sport, będą mogli bezpłatnie wystartować w ogólnopolskim turnieju  zaliczanym do cyklu Grand Prix Speedminton®Stars Poland 2012, który rozpocznie się o godzinie 12.00.

Dla wielu fanów speed badmintona będzie to kolejna  w tym roku okazja powalczyć o zwycięstwo i punkty do rankingu, jak zwykle w różnych kategoriach wiekowych. W Szczecinie zobaczymy zapewne zawodników przygotowujących się do startu w tegorocznych Mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną 16 czerwca w Chorwacji oraz wielu nowych fanów tego sportu. Niektórzy zawodnicy przyjadą prosto z międzynarodowego turnieju Małopolski Speedminton®Cup, rozgrywanego w sobotę w Brzeszczach lub z ogólnopolskiego turnieju w Luboniu.

Z okazji Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Aktywności Międzypokoleniowej w tegorocznych turniejach wprowadzona została dodatkowa kategoria „Multi Age Team” (w skrócie MAT) z oddzielnym  rankingiem i specjalną pulą nagród na zakończenie rozgrywek w grudniu. Do kategorii MAT zgłaszać się mogą dwuosobowe zespoły, w których jeden z graczy jest juniorem (do 18 lat), a drugi seniorem (40+). Punkty do tego rankingu zawodnicy „MAT” zdobywają na turniejach w rozgrywkach singlowych w swoich kategoriach oraz w grach deblowych.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do startu oraz kibicowania. Szczegółowe informacje oraz rejestracja on-line na stronie www.speedbadminton.pl w zakładce „turnieje”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *