Świecące lotki, czyli Blackminton OPEN w Luboniu

Ogólnopolski, nocny turniej speed badmintona odbył się w Hali LOSiR w Luboniu, w sobotę 25 stycznia 2014 roku. Zawodnicy rywalizowali o zwycięstwo w ciemności grając świecącymi lotkami. Fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze byli widoczni dzięki specjalnemu oświetleniu UV.

Luboński Blackminton OPEN 1

Wcześniej Blackminton kojarzył się speedersom z ciekawymi imprezami, które zazwyczaj organizowano po turniejach speed badmintona.

Luboński BlackmintonOPEN 2

Ostatecznie od 2012 roku, kiedy to po raz pierwszy w świecie w Mrzeżynie zorganizowany został blackmintonowy turniej, prowadzone są regularne rozgrywki, a ich popularność systematycznie wzrasta.

Luboński BlackmintonOPEN 4

Luboński Blackminton OPEN był czwartym tego typu turniejem organizowanym w ramach rozgrywek Grand Prix Speedminton®STARS Poland. Ta unikatowa forma rywalizacji sportowej rozgrywana jest zgodnie zasadami  ustalonymi przez Międzynarodową Federację Speed Badmintona (ISBO), a jedyną modyfikacją jest wprowadzenie formuły gry na czas i równoczesnej rywalizacji na kilku boiskach, co wyraźnie zwiększa widowiskowość całej imprezy. Każdy trwał 8 minut, a o zwycięstwie decydowały punkty zdobyte w tym czasie przez graczy. Turniej zaliczany jest do ogólnopolskiego rankingu speed badmintona oraz do Grand Prix Speedminton®STARS Poland 2014. Zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: kobiet i mężczyzn, a zwycięzcy otrzymali po 500 punktów rankingowych.

Barwy walki w Blackminton OPEN

Wśród kobiet najlepsza okazała się Zofia Wincenciak ze Skawiny, zdecydowanie wygrywając turniej i zgarniając pulę 500 punktów. Dalej na podium znalazły się Magdalena Kapłon, Danuta Stawarz oraz Katarzyna Sitarz. 

Podium w lubonskim Blackminton OPEN

Wśród Panów bezapelacyjnym zwycięzcą został Michał Izbicki ze Szczecina. Kolejny na podium był Mateusz Knapczyk. Trzecie miejsce zajęli Paweł Sarek i Maciej Kędziora. 

Najlepszi w Lubońskim Blackminton OPEN

Lubonski BlackmintonOPEN 5

Blackminton OPEN w Luboniu Blackminton OPEN w Luboniu

Bleckminton OPEN w Luboniu Blackminton OPEN w Luboniu

BlackmintonOPEN w Luboniu

BlackmintonOPEN w Luboniu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *