Blackminton na deser

 

Mimo, że sezon ligowy już zakończony Mistrzostwami Polski, to jednak zawodnicy PZSB jeszcze nie powiedzieli w tym roku ostatniego słowa. Tym razem notowane w ścisłej czołówce międzynarodowego rankingu Janina Karasek (aktualna v-ce Mistrzyni Polski) i Katarzyna Witwicka przybliżały speed badmintona najmłodszym podczas Mikołajkowego turnieju piłki nożnej szkół podstawowych o puchar burmistrza Bielan.

Dzięki współpracy z Fundacją Hutnik 1957, zawodniczki PZSB  miały okazję przedstawić speed badmintona uczestnikom turnieju futsalu na Bielanach. W pierwszej odsłonie rozegrały pokazowy mecz, a później zaprosiły do zabawy wszystkie biorące udział w imprezie drużyny podczas nocnej gry – Blackmintona, który był wisienką na torcie całego turnieju mikołajkowego. A jak na Mikołaja przystało, nie obyło się bez prezentów. W trzech konkurencjach reprezentanci drużyn piłkarskich mogli wygrać  komplety do gry w speedmintona. Zabawy było co niemiara, gdyż Blackmintonowym zmaganiom zawsze towarzyszą niezwykle pozytywne emocje.

Próba zainteresowania dyscypliną najmłodszych nie jest krokiem przypadkowym. Nieoficjalnie mówi się, że prawdopodobnie już w najbliższych latach to właśnie Polska może gościć setki reprezentantów z całego globu podczas wielkiego wydarzenia jakim są Mistrzostwa Świata. Czasu na inspirację najmłodszych coraz mniej, a po ostatnich triumfach Polaków na arenie międzynarodowej, apetyty na sukcesy, także juniorskie, coraz większe.

Kasia Witwicka

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *