Speedminton dniem i nocą w Mrzeżynie

W sobotę 13 lipca w nadbałtyckiej miejscowości Mrzeżyno odbyły się dzienne i nocne rozgrywki w ramach ogólnopolskiego cyklu Speerminton®STARS Poland 2013. 

2013MrzezynoSpeedPlaza

Wczesnym rankiem na plaży walczono o zwycięstwo w Speedminton® Kapitan Navi CUP, turnieju o randze 100 punktów, gdzie dużym wyzwaniem dla graczy była morska bryza i piaszczyste podłoże.  W takich warunkach, nikt nie mógł narzekać na brak emocji, co świetnie podsumował zawodnik Michał Woźniak , stwierdzając krótko: „no risk, no fun”.

2013MrzezynoSpeedPlaza6

Speedmintoniści mają chyba szczególne względy u zarządzającego pogodą! Plażowy turniej wypadł w jeden z niewielu słonecznych dni. Przy doskonałej, choć wietrznej pogodzie, w zmaganiach wzięli udział zawodnicy ze wszystkich stron Polski.

2013MrzezynoSpeedPlaza9

W konkurencji mężczyzn swoją dominację podkreślił mistrz Polski z Wrocławia Marcin Ociepa pokonując w finale swojego klubowego partnera Dominika Mazurczaka. Wśród pań rewelacyjnie tego dnia grająca Marta Urbanik ze Szczecina, musiała jednak uznać przewagę drugiej zawodniczki świata, Marty Sołtys z Warszawy. W kategorii 35+ po raz kolejny triumfowała Sabina Schabek ze Szczecina, która powoli przyzwyczaja nas do swych sukcesów, natomiast grupę 40+ zdominował zawodnik z Lubonia – Maciej Kędziora. Cieszy również doskonała frekwencja wśród rozgrywającej mecze na nieco zmniejszonych boiskach młodzieży w grupach U14 i U10.

2013MrzezynoSpeedPlaza7

2012MrzezynoSpeedPlaza13

Po dziennych zmaganiach wszyscy z niecierpliwością czekali, aż zapadnie zmrok i będzie można rozpocząć nocny turniej Blackminton® Kapitan Navi Open 2013. Są to unikatowe rozgrywki, organizowane tylko w Polsce. 

2013BlackmintonMrzezyno2

Po światowej premierze, która miała miejsce dokładnie rok temu w lipcu w Mrzeżynie, rywalizacja świecącymi lotkami w ciemności podbiła serca speedersów  i z niecierpliwością czekają oni na kolejne spotkania. Gra się w ciemności, fluorescencyjne linie boisk oraz wymalowani specjalnymi farbami gracze są widoczni dzięki specjalnemu oświetleniu UV. Podobnie jak na plaży maksimum emocji było zagwarantowane.

2013BlackmintonMrzezyno11  2013BlackmintonMrzezyno9 2013BlackmintonMrzezyno13

2013BlackmintonMrzezyno7 2013BlackmintonMrzezyno15

2013BlackmintonMrzezyno3

Wśród panów triumfował Marcin Ociepa, wywożąc z Mrzeżyna komplet sześciuset punktów. Mrzeżyńska hala sportowa była szczęśliwa też dla Marty Sołtys, która pokonała w finale nocnej „pięćsetki” Sabinę Schabek.

Oba turnieje potwierdziły, że do Mrzeżyna zawsze warto przyjechać. Niezwykle przyjazna atmosfera, dobra organizacja i przepiękne plaże sprawiają, że wysiłek przejechania połowy Polski po niezwykle malowniczych choć wąziutkich drogach jest zawsze zrekompensowany!

Wszystkie wyniki dostępne na: http://www.speedbadminton.pl/SpeedmintonCupPLWyniki.php

Radiowa relacja z turnieju: http://radio.gryfice.eu/speedb.php

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *