Speedbadmintonowe warsztaty w Dąbrowie Górniczej

Z inicjatywy Rady Rodziców oraz Dyrekcji Zespołu Szkół Nr 1 w Dąbrowie Górniczej doradca metodyczny  wychowania fizycznego pan Waldemar Kozioł przy współpracy z PZSB zorganizował speedbadmintonowe warsztaty dla nauczycieli.

??????????

We wtorek, 25 lutego w hali Zespołu Szkół Nr 1 w Dąbrowie Górniczej
uczestnicy warsztatów mieli okazję poznać zalety nowego sportu, który idealnie
nadaje się na zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży.

Warsztaty Dąbrowa Górnicza2

Instruktor Polskiego Zrzeszenia Speed Badmintona, pan Mariusz Kowalczyk,  w przystępny sposób przedstawił wszystkie tajniki speed badmintona. Ten młody sport szybko zyskuje aprobatę wśród nauczycieli i obecnie w ponad stu polskich szkołach  z powodzeniem wykorzystywany jest na zajęciach, a Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu od 2011 roku włączyła go do programu studiów na wszystkich kierunkach.

Warsztaty Dąbrowa Górnicza 3

Nauczyciele obecni na warsztatach, już po kilkunastu minutach ćwiczeń mogli przekonać się, że nie trzeba wielu godzin żmudnych treningów, by opanować podstawowe techniki gry w speed badmintona. Ta nowoczesna forma aktywności, oferuje solidną porcję radości z ruchu zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych oraz pozwala doskonalić kondycję i koordynację ruchową. Dodatkowo jest łatwo i szybko dostępna, ma proste zasady, nie ma specjalnych wymagań i ograniczeń co do miejsca i terenu. Wszystko to sprawia, że nową dyscyplina sportu o niemieckim rodowodzie coraz częściej interesują się nauczyciele wychowania fizycznego.

Warsztaty Dąbrowa Górnicza 4

Warsztaty Dąbrowa Górnicza 6

Warsztaty Dąbrowa Górnicza5

Warsztaty Dąbrowa Górnicza 8

Warsztaty Dąbrowa Górnicza 7

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *