Speed Badminton Park na TOUR SALON 2012

Dzięki innowacyjnej inicjatywie dyrekcji Międzynarodowych Targów Poznańskich typowa wystawa targowa TOUR-SALON 2011 zyskała nowe oblicze i charakter. 

Wystawcy oraz goście targowi mieli możliwość uczestnictwa w sportowo-rekreacyjnej imprezie Speed Badminton Park przygotowanej przez firmę Libo Koncept – właściciela portalu Speedbadminton.pl, MTP oraz AWF Poznań, we współpracy z Polskim Zrzeszeniem Speed Badmintona. Wydarzenie to bazowało na możliwościach jakie oferuje speed badminton – nowa dyscyplina sportu wymyślona i zarejestrowana w 2002 roku w Niemczech.

Jest to ciekawa odmiana sportów operujących rakietkami, którą cechuje pełna mobilność i uniwersalność terenowa, bowiem nie potrzeba siatki, słupków, boiska, kortu. Grać może każdy, gdziekolwiek i kiedykolwiek – w parku, w hali, na plaży, na śniegu. Pole gry da się wyznaczyć niemal wszędzie i na wiele sposobów: patykiem na piasku, kredą na asfalcie, taśmą na trawie lub plaży.

Speed badminton idealnie nadaje się do wykorzystania jako nietuzinkowa, atrakcyjna, łatwa i dostępna dla wszystkich forma interaktywnej rozrywki, przy organizacji różnego rodzaju imprez. Można to było zaobserwować trakcie wystawy TOUR-SALON 2012, gdy część typowej  hali targowej nr 5 zamieniła się w oazę sportu i rekreacji. Pod opieką instruktorów PZSB, korzystając ze sprzętu do gry, udostępnionego bezpłatnie przez Libo Koncept SBP, polskiego przedstawiciela firmy Speedminton GmbH, produkującej wszystko, co potrzebne do uprawiania speed badmintona, wystawcy i goście targowi chętnie poznawali tajniki nowej gry.

  

  

Z bezpłatnych treningów i pokazów skorzystali także studenci poznańskich uczelni, nauczyciele wychowania fizycznego, przedstawiciele ośrodków sporu i rekreacji oraz instruktorzy innych dyscyplin sportu. Wielu z nich uczestniczyło w warsztatach, będących podstawą do uzyskania certyfikatów animatora/instruktora speed badmintona.

  

Dla tych, którzy mieli ochotę na prawdziwą sportową rywalizację, 25 października, zorganizowano TOUR SALON Speedminton® Cup – otwarty turniej speed badmintona dla uczestników i gości targowych. Zwycięzcą turnieju został wystawca targowy z Czech Petr Pavelka, drugie miejsce wywalczyła jego koleżanka z firmy Jana Herecka, a trzecie miejsce na podium zajęli Zboroń Marek i Kaczmarek Waldemar. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów.

  

W piątek 26 października rozegrano I Młodzieżowe Mistrzostwa Wielkopolski w speed badmintonie. Zgodnie z regulaminem Międzynarodowej Federacji Speed badmintona, walka o tytuły Mistrzów Wielkopolski wśród juniorów toczyła się w dwóch kategoriach wiekowych: do 14 i do 18 lat. Turniej zaliczony został do cyklu Grand Prix Speedminton®STARS Poland 2012, co oznacza, iż zawodnicy oprócz medali, dyplomów i nagród rzeczowych, mogli uzyskać punkty do klasyfikacji w ogólnopolskim rankingu.

Organizatorzy wydarzenia Speed Badminton Park serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do stworzenia profesjonalnej imprezy rekreacyjno-sportowej. Szczególne podziękowania dla Międzynarodowych Targów Poznańskich za innowacyjność pozwalającą łączyć różne formy wydarzeń, występujących zazwyczaj w izolacji, co prowadzi do zwiększenia ich atrakcyjności. Do portalu Epoznan.pl oraz telewizji WTK kierujemy podziękowania za profesjonalną obsługę medialną rozgrywek w  speed badmintonie. Jesteśmy wdzięczni za pomoc, której udzieliła na Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu, oddelegowując do pomocy studentów wolontariuszy.

Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

Speed badminton Park w mediach: zapowiedzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *