Speed Badminton Park na targach Aktywni 50+ 2012 w Poznaniu

Ruch i zabawa to sprawność i zdrowie! Takie przesłanie towarzyszyć będzie strefie rekreacji i sportu Speed Badminton Park organizowanej przez MTP i portal Speedbadminton.pl w trakcie trzeciej edycji targów Aktywni50+ w Poznaniu. 

Speed Badminton Park jest odpowiedzią na oczekiwania współczesnych pięćdziesięciolatków poszukujących swego miejsca w nowoczesnej rzeczywistości podporządkowanej ideałom indywidualnej swobody decydowania o jakości i stylu życia, sprzyjających przemianom standardowych wzorców zachowań. Istotnym wsparciem w dążeniach do przebudowy wizerunku ludzi w wieku 50+, są różnorodne formy aktywności ruchowej, tradycyjnie postrzegane jako synonim młodości i witalności. Działania MTP oraz Speedbadminton.pl wychodzą naprzeciw oczekiwaniom i proponują ciekawą nową formę aktywności ruchowej przystępnej dla wszystkich bez względu na wiek i poziom ogólnej sprawności fizycznej. Wydarzenie Speed Badminton Park świetnie wpisuje się w cykl imprez organizowanych z okazji Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Aktywności Międzypokoleniowej, bowiem we wszystkich turniejach serii Grand Prix Speedminton®STARS Poland 2012 zawsze obok siebie rywalizują wszystkie kategorie wiekowe (od juniorów U14 do dorosłych 50+), co będzie można obserwować w sobotę 17 marca w hali nr 3 MTP. Uważamy, że wspólne treningi, podróże na turnieje i walka o punkty to doskonała forma integracji pokoleń, zatem od 2012 wprowadzony został  „Ranking Multi Age Team”. Klasyfikowane są w nim dwuosobowe zespoły, w których jeden z graczy jest juniorem (do 18 lat), a drugi osobą dorosłą powyżej 40 lat. Punkty do tego rankingu zawodnicy kategorii „MAT” zdobywają na turniejach w rozgrywkach singlowych w swoich kategoriach oraz w grach deblowych.

Speed badminton to niemiecki wynalazek, a od 2002 roku także oficjalnie zarejestrowana nowa dyscyplina sportu. Jest nowoczesną odmianą gry z użyciem rakiet, która łączy w sobie wszystko to co najlepsze w tenisie, badmintonie i squashu. Sport ten jest wyjątkowo przyjazny dla początkujących, gdyż  opanowanie podstawowych technik gry nie wymaga specjalnych umiejętności ani żmudnych treningów. Cechuje go pełna mobilność i uniwersalność terenowa. Nie potrzeba siatki, słupków, boiska, kortu. Grać może każdy, gdziekolwiek i kiedykolwiek – w parku, w hali, na plaży, na śniegu.  Innowacyjne rozwiązania techniczne zastrzeżone pod nazwą Speedminton® dotyczą sprzętu używanego do gry. Dzięki odpowiedniej budowie lotka charakteryzuje się wysoką stabilnością na wietrze,  a specjalnie skonstruowane lekkie rakiety z silnym naciągiem nadają jej prędkość do 290km/h. Całkowitą nowością jest możliwość gry w ciemności przy zastosowaniu świecących lotek.

W strefie Speed badminton Park członkowie Polskiego Zrzeszenia Speed Badmintona pokażą, ile radości jest w tej prostej grze. Każdy będzie mógł bezpłatnie (na podstawie dokumentu ze zdjęciem) wypożyczyć sprzęt do speed badmintona i skorzystać z instruktażu zawodników PZSB. Dla tych, którzy lubią odrobinę rywalizacji przewidziano turnieje, a nauczyciele wf, instruktorzy sportu i trenerzy będą mogli poznawać tajniki nowego sportu w trakcie warsztatów, będących podstawą do ubiegania się o certyfikat instruktora i sędziego. Szczegółowe informacje zawarte są w programie imprezy na: http://50plus.mtp.pl/pl/informacje_dla_zwiedzajacych/speed_badminton_park-_aktywni_50-2011/

Organizator:  MTP Aktywni50+, Speedbadminton.pl, PZSB;  Termin: 17-18 marca 2012; Miejsce: MTP, Hala nr 3

Migawki z 2011 roku:

  

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *