Rywalizacja na Mazowszu rozpoczęła się w Zakręcie

Na kortach tenisowych Klubu Sportowego Zakręt, w sobotę 8 lutego rozegrany został pierwszy w tym roku turniej speed badmintona zaliczany do rozgrywek w ramach Grand Prix Mazowiecki Speedminton®Stars 2014.

2014Mazowiecki SpeedmintonSTARS - Zakręt

Mazowsze, jako jedno z czterech województw w Polsce umożliwia swym mieszkańcom regularną rywalizację w obrębie województwa. To efekt dobrej woli i zaangażowania wielu osób, dla których ten nowy sport stał się ważnym elementem codziennej rzeczywistości. Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą w kilku miejscach regularnie ćwiczyć swój kunszt w odbijaniu super szybkiej lotki. W wielu szkołach wprowadzono do zajęć z wychowania fizycznego tą łatwą i przystępną formę aktywności ruchowej. Proste zasady i reguły rywalizacji ustalone przez Międzynarodową Federację Speed Badmintona (ISBO) są zachętą dla wielu osób, mniej lub bardziej zaawansowanych w grze, by rozpocząć prawdziwą rywalizację sportową.

2014Mazowiecki SpeedmintonSTARS - Zakręt1

W Warszawie mieszka i trenuje aktualna Wicemistrzyni Świata Marta Sołtys oraz Mistrzyni Polski Janina Karasek. Obie przygotowują się już do najważniejszej tegorocznej imprezy – Mistrzostw Europy, które odbędą się 24-26 lipca na terenach Klubu Tenisowego „Warszawianka”, w Warszawie. Marta pojawiła się na kortach w Zakęcie, by powalczyć o dobrą lokatę w rankingu wojewódzkim.  Jako faworytka wygrała rywalizację wśród kobiet po bardzo zaciętym finałowym pojedynku z Magdą Lelonek z Kielc. Magda staruje w kategorii “kobiety35+”, jednak zgodnie z przepisami poszczególne kategorii wiekowe rozgrywane są, przy określonej minimalnej liczbie zawodników. W Zakręcie Magda dotarła do finału, pokonując kilka młodszych pań grających w kategorii kobiet do 35 lat. To dobrze rokuje przed Mistrzostwami Europy 2014, gdzie Magda ma szanse medalową pozycję. Trzecie miejsce na podium  zajęły Kasia Witwicka i Agnieszka Kocańda, obie z Warszawy.

2014Mazowiecki SpeedmintonSTARS - Zakręt 4

W kategorii OPEN zwyciężył Michał Woźniak z Warszawy, wygrywając w finale z Krzysztofem Panek z Zakrętu. Ten finał był sporą niespodzianką, bo zazwyczaj Michał spotykał się w decydującym meczu z Mariuszem Sawicki z Białegostoku. Tym razem Mariusz nie dotarł do finału i występ w Zakręcie zakończył na miejscu trzecim, podobnie jak debiutujący w rozgrywkach Tomasz Lis z Zakrętu.

2014Mazowiecki SpeedmintonSTARS 2014 - Zakręt6

Wśród juniorów najlepsza okazała się Natalia Wiklańska ze Skawiny, a drugi był Mateusz Rawski z Zakrętu. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została Elżbieta Woźniak  z Warszawy i Aleksandra Rawska z Zakrętu.

Po raz pierwszy w historii speedmitonowych turniejów, do zawodów zgłosiło się wystarczająco dużo pań powyżej 45 roku życia i została rozegrana ta kategoria wiekowa. Pierwsze miejsce wywalczyła mieszkanka Warszawy Krystyna Sęk, która zaczęła trenować speed badmintona kilka miesięcy temu. Druga była Marzena Kościuk z Warszawy, a trzecie miejsce zajęły panie Łomżyńska Ewa z Józefowa i Dąbrowska Grażyna z warszawy.

2014Mazowiecki SpeedmintonSTARS - Zakręt 8

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców oraz  podziękowania dla wszystkich uczestników turnieju w Zakręcie.  Zapraszamy do udziału w kolejnych krajowych i międzynarodowych turniejach. Kalendarz zawodów dostępny na portalu Speedbadminton.pl.

Lidia Bomirska

2014Mazowiecki SpeedmintonSTARS - Zakręt9

“Kiełbaski(cukierki?) niespodzianki dla zwycięzców turnieju w Zakręcie.

2014Mazowiecki SpeedmintonSTARS - Zakret10

2014Mazowiecki SpeedmintonSTARS - Zakręt11

2014Mazowiecki SpeedmintonSTARS -Zakręt12

2014Mazowiecki SpeedmintonSTARS - Zakręt13

2014Mazowiecki SpeedmintonSTARS - Zakręt14

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *