Ruszyła druga edycja Speedminton®STARS

W sobotę 4 lutego w Warszawie odbył się pierwszy turniej speed badmintona zaliczany do drugiej edycji Grand Prix Speedminton®STARS., o randze 100 punktów. Na kortach KS Warszawianka w bardzo mroźny zimowy poranek pojawili się fani „turbolotek”, by powalczyć o pierwsze w tym roku punkty do rankingu najlepszych polskich speedersów.  Zgodnie z regulaminem zwycięzcy poszczególnych kategorii mogli liczyć na 100 punktów rankingowych, a pozostali zawodnicy na proporcjonalnie mniej punktów.

Byliśmy świadkami ciekawych pojedynków, bo na starcie pojawiło się wielu medalistów grudniowych rozgrywek o Mistrzostwo Polski, a debiutujący gracze bez kompleksów ostro walczyli o każdy punkt i set.

W kategorii mężczyzn turniej wygrał aktualny Wicemistrz Polski Rafał Palińki z Warszawy, po zaciętej finałowej rywalizacji z Mariuszem Sawickim z Białegostoku. Trzecie miejsce zajęli Lewandowski Rafał (Warszawa) i debiutant Mieżyński Bogdan (Bezrzecze), który musiał walczył w kategorii open, gdyż był jedynym graczem kategorii 50+.

W finale kobiet walczyły Janina Karasek i Marta Sołtys (obie z Warszawy). Podobnie jak w na turnieju w grudniu, po emocjonującej walce zwyciężyła aktualna Mistrzyni Polski Marta Sołtys. Trzecie miejsce na podium wywalczyły: brązowa medalistka Mistrzostw Polski Katarzyna Witwicka  i Marta Stawarczyk, która zdecydowanie poprawiła swe umiejętności w stosunku do tego co prezentowała na Mistrzostwach Polski. Komplet wyników na stronie: http://www.speedbadminton.pl/SpeedmintonCupPLWyniki.php

Organizator turnieju, właściciel portalu Speedbadminton.pl ufundował nagrody rzeczowe- tuby z najnowszymi lotkami Speeder®Match2012 dla zwycięzców poszczególnych kategorii oraz rakietę Speedminton® S500 do rozlosowania wśród wszystkich uczestników turnieju.

Dziękujemy wszystkim speedersom za udział w rozgrywkach i wspaniała sportową atmosferę. Zapraszamy na kolejne turnieje. Najbliższy w Kielcach, 17 lutego, podczas targów branży sportowej Kielce Sport-Zima, a następny turniej, tydzień później, 25 lutego w Policach. Zapisy do turnieju jak zwykle na stronie www.speedbadminton.pl w zakładce “turnieje”.

   

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *