Premiera Speedminton® STARS w Policach.

Police w Województwie Zachodniopomorskim to kolejny adres do dodania w notatnikach speedersów. W hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji, 25 lutego rozegrany zostanie drugi w tym roku turniej speed badmintona zaliczany do rozgrywek w ramach Grand Prix Speedminton®Stars Poland 2012. Fani tej nowej dyscypliny sportu będą mieli okazję powalczyć o kolejne punkty do klasyfikacji w rankingu w różnych kategoriach wiekowych.

Szykują się ciekawe rozgrywki, gdyż Zachodniopomorskie to region, w którym sport ten mocno zyskuje na popularności. W ubiegłorocznej edycji Speedminton®Stars w klasyfikacji końcowej było 6 reprezentantów Pomorza Zachodniego. Na pierwszych w historii mistrzostwach świata, które odbyły się kilka miesięcy temu w Berlinie, w kategorii juniorów do lat 18-tu dzielnie walczył szesnastolatek ze Szczecina – Kaszycki Włodzimierz.

W kilkunastu szkołach nauczyciele wprowadzili speed badminton do programu lekcji z wychowania fizycznego, a w Policach, nauczycielka Gimnazjum, pani Anna Sobańska zorganizowała w maju 2011 roku międzyszkolne speedbadmintonowe  rozgrywki.

Juniorzy, którzy w lutym wystartują w Policach walczyć będą również o zwycięstwo w I Grand Prix Województwa Zachodniopomorskiego Juniorów w speed badmintonie.  Z okazji Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Aktywności Międzypokoleniowej w tegorocznych turniejach wprowadzona została dodatkowa kategoria „Multi Age Team” (w skrócie MAT) z oddzielnym  rankingiem i specjalną pulą nagród na zakończenie rozgrywek w grudniu. Do kategorii MAT zgłaszać się mogą dwuosobowe zespoły, w których jeden z graczy jest juniorem (do 18 lat), a drugi seniorem (40+). Punkty do tego rankingu zawodnicy „MAT” zdobywają na turniejach w rozgrywkach singlowych w swoich kategoriach oraz w grach deblowych.

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy do startu oraz kibicowania. Szczegółowe informacje oraz rejestracja on-line na stronie www.speedbadminton.pl w zakładce „turnieje”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *