Premiera Blackminton® Open w Krakowie

Organizacja blackmintonowych rozgrywek sportowych to polski wynalazek. Po udanym światowym debiucie w lipcu 2012 roku w Mrzeżynie turniej Blackminton®Open zagościł na stałe w rozgrywkach Grand Prix Speedminton®STARS, zdobywając wielu fanów. W lutym do Krakowa przyjechali z rożnych zakątków kraju, by w ciemności walczyć świecącymi lotkami. 

2013KrakowBlackminton8

Gospodarzem turnieju była Krakowska Akademia Speed Badmintona, która przeprowadziła go w hali Zespołowych Gier Sportowych AWF w Krakowie. Wieczorem, gdy zapadł zmrok w hali, po oficjalnym otwarciu, wygaszono światła i zawodnicy przystąpili do walki o zwycięstwo.

2013KrakowBlackminton7

Rozgrywki blackmintonowe maja odrębny regulamin i specjalną oprawę. Gra się na czas, równocześnie na kilku boiskach, których fluorescencyjne linie widoczne są dzięki specjalnemu oświetleniu UV. Każdy z zawodników ma obowiązek wymalować określone części ciała specjalnymi farbami oraz  posiadać strój w jaskrawych kolorach. Rywalizacja znacznie różni się od wersji dziennej i dostarcza dużo więcej niepowtarzalnych wrażeń. Od zawodników wymaga dużo większej koncentracji oraz mocnych nerwów. Rywalizacja odbywa się w dwóch kategoriach, a zwycięzca zdobywa 500 punktów do rankingu Speedminton®STARS.

2013KrakowBlackminton12

W Krakowie wśród panów najlepszym nocnym graczem był Marcin Ociepa z Wrocławia, który w finale pokonał Rafała Palińskiego z Warszawy. Trzecie miejsce wywalczyli Izbicki Michał ze Szczecina i Sebastian Weron z Gorlic.

2013KrakowBlackminton33

W kategorii open kobiet zwyciężyła Marta Sołtys z Warszawy, drugie miejsce zajęła Patrycja Guzewicz z  Białegostoku, a na trzecim miejscu turniej ukończyła jej siostra Julita Guzewicz oraz Lidia Bomirska z Lipkowa.

2013KrakowBlackminton32

Krakowski turniej Blackminton®Open  jako wyjątkowa ciekawostka i nowość w obszarze sportowej rywalizacji prezentowany był przez Radio Kraków oraz lokalne gazety i portale internetowe.

2013KrakowBlackminton24

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za udział w turnieju, gratulujemy zwycięzcom, a tych którzy polubili nocne granie zapraszamy na kolejne turnieje, w lipcu w Mrzeżynie i w listopadzie w Białymstoku.

Lidia Bomirska

2013KrakowBlackminton14

2013KrakowBlackminton18

2013KrakowBlackminton28

2013KrakowBlackminton29

2013KrakowBlackminton20

2013KrakowBlackminton23

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *