Polish Championship Speedminton® Cup

Mamy nowych Mistrzów Polski w speed badmintonie!

Marcin Ociepa z Wrocławia, Marta Sołtys z Kielc, Jerzy Maliszewski z Wrocławia i Jakub Kosicki z Grodziska Wlkp. to zdobywcy złotych medali na speedbadmintonowych MP w kategoriach open, kobiet, mężczyzn 40+ oraz juniorów do lat 18.

W sobotę, 3-go grudnia, na kortach tenisowych „Warszawianka” podczas turnieju Speedminton® Championship Poland 2011 speedersi z całej Polski walczyli o tytuły Mistrzów Polski w czterech kategoriach wiekowych. Rozgrywkom w Warszawie towarzyszyły ogromne emocje, bowiem jedynie w kategorii juniorskiej ze stuprocentową pewnością można było przewidzieć, kto sięgnie po złoty krążek. Kuba Kosicki jako brązowy medalista Mistrzostw Świata w Berlinie w kategorii U18, był zdecydowanym faworytem i wygrał wszystkie pojedynki zdobywając tytuł Mistrza Polski juniorów. Dotychczasowy posiadacz tego tytułu  Konrad Wasilewski z Białegostoku zakończył rywalizację na drugim miejscu. Brązowe medale wśród juniorów wywalczyli Jakub Liniewicz (Białystok) i Rafał Kubisiak (Poznań).

Zacięte pojedynki już w fazie grupowej towarzyszyły rywalizacji kobiet. W tej kategorii niezwykle trudno było wytypować zwycięzcę. Nasze panie należą do ścisłej czołówki światowej, a startując w tegorocznych międzynarodowych turniejach regularnie wymieniały między sobą poszczególne miejsca na podium. Od początku było jasne, iż w tym przypadku decydować będzie mieszanka lepszej dyspozycji i odrobiny szczęścia. Pierwsze miejsce na podium i tytuł Mistrzyni Polski w speed badmintonie zdobyła Marta Sołtys z Kielc po bardzo wyrównanej walce z Janką Karasek z Warszawy. Trzecie miejsce zajęły Kasia Witwicka (Warszawa) i Patrycja Szymkowiak (Luboń).

Wiele niespodziewanych rozstrzygnięć towarzyszyło rywalizacji zawodników w kategorii panów powyżej 40 lat. Ich rozgrywkom towarzyszyły ogromne emocje, bowiem nie wszyscy mieli okazję zmierzyć się ze sobą w tegorocznych turniejach. Każdy mecz potencjalnego rywala był zatem bacznie obserwowany i analizowany pod kątem doboru skutecznej strategii w walce o zwycięstwo. Ostatecznie w finale spotkali się Jarosław Ryhanycz ze Szczecina i Jerzy Maliszewski z Wrocławia. Po niezwykle wyrównanym pojedynku tytuł mistrzowski zdobył Jerzy Maliszewski, a wicemistrzostwo zagwarantował sobie Jarosław Ryhanycz. Trzecie miejsce na podium zajęli Lech Garwoliński (Rogowo) i Janusz Drukała (Szczecin).

Nieobecność na „Warszawiance” dotychczasowego dwukrotnego Mistrza Polski Filipa Wróblewskiego z Warszawy oraz Rafała Maluśkiego z Grodziska Wlkp.(zdobywcy trzeciego miejsca w październikowym silnie obsadzonym międzynarodowym turnieju Polish Speedminton® Open), zaostrzyła apetyty na zwycięstwo wśród tych, którzy stawili się na starcie w kategorii open. Do finału dotarli Marcin Ociepa (Wrocław) i Rafał Paliński (Warszawa). Obaj grali ze sobą w fazie grupowej i zwycięzcą tego pojedynku był Rafał. W finale, po bardzo wyrównanej walce, lepszy okazał się Marcin i to on został nowym Mistrzem Polski w koronnej kategorii open. Z brązowych krążków  Mistrzostw Polski w speed badmintonie cieszyli się panowie: Dominik Mazurczak z Wrocławia i Mariusz Sawicki z Białegostoku. Wszystkie wyniki na stronie: http://www.speedbadminton.pl/SpeedmintonCupPLWyniki.php

Warszawski turniej to także duży sukces organizatorów, którzy od dwóch lat z wielkim zaangażowaniem pracują nad popularyzacją tej nowej dyscypliny a Polsce. Cieszyła przede wszystkim frekwencja, która przerosła najśmielsze oczekiwania gospodarzy, zważywszy, że ponad miesiąc wcześniej na międzynarodowym turnieju w Poznaniu, Polacy stanowili jedynie 1/3 uczestników.

W opinii większości zawodników i kibiców był to jeden z bardziej udanych turniejów speedbadmintonowych w tym roku. Wielu zgodnie twierdziło, że pozostanie na długo w ich pamięci ze względu na wyjątkową atmosferę. Zapewne przyczyniła się do tego pyszna gorąca czekolada oraz kawa, serwowane w nieograniczonych ilościach na stoisku TASSIMO – sponsora tych przyjemności, za co serdeczne dziękujemy.

         

Zapraszamy do udziału w turniejach w przyszłym roku. Terminy jak zwykle będą ogłaszane na naszej stronie www.speedbadminton.pl oraz na Facebooku w profilu „Speedminton Poland”.

Lidia Bomirska   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *