Pierwsze tytuły Mistrzów Mazowsza w speed badmintonie.

Mieszkaniec Białegostoku Mariusz Sawicki i Marta Sołtys z Kielc wywalczyli pierwsze tytuły Mistrzów Mazowsza w kategoriach open mężczyzn i kobiet w speed badmintonie, startując w sobotę 30 czerwca w turnieju Mazowiecki Speedminton® Cup zaliczanym do międzynarodowego rankingu ISBO. 

Upalne lato towarzyszyło speedersom w wyścigu do mistrzowskich tytułów w Warszawie. Gra w pełnym słońcu, przy 36-ciu stopniach temperatury powietrza wymagała od zawodników wyjątkowej kondycji i odporności na tak ekstremalne jak na Polskę warunki. Dla tych, którzy dwa tygodnie wcześniej startowali w Mistrzostwach Europy w Chorwacji, była to przysłowiowa „bułka z masłem”. W Porecu również było bardzo gorąco.

Korty tenisowe klubu „Warszawianka” na Mokotowie znów okazały się szczęśliwym miejscem dla Mariusza Sawickiego. Na początku czerwca wywalczył on tutaj Mistrzostwo Warszawy, a w sobotę w zaciętym pojedynku finałowym pokonał uważanego za faworyta, Filipa Wróblewskiego z Warszawy, zdobywając tytuł Mistrza Mazowsza. Trzecie miejsce na podium zdobyli Michał Woźniak z Warszawy i Lech Garwoliński z Rogowa.

  

Jak zwykle dzielnie radziła sobie dziesięciolatka Ewa Garwolińska z Rogowa, która jako jedyna juniorka do lat 14, zgodnie z regulaminem rozgrywek, startować musiała w kategorii open. Dzielnie walczyła ze starszymi od siebie zawodniczkami ciesząc się z każdego punktu, który zdołała wywalczyć.

  

Po rozgrywkach singlowych rozegrano mecze deblowe w kategorii open mix, zaliczane do międzynarodowego rankingu. Zwyciężyła para mieszana Witwicka Katarzyna/Woźniak Michał z Warszawy, po ciężkim pojedynku finałowym jaki stoczyli z deblem w składzie: Garwoliński Lech (Rogowo)/Sawicki Mariusz (Białystok).  Debel Witwicka Katarzyna/Woźniak Michał to zatem nowi  Mistrzowie Mazowsza w speed badmintonie w grach podwójnych. Trzecie miejsce zajęły pary deblowe: Jankowska Agata(Poznań)/Burek Bartosz (Poznań) i Gudzowska Monika (Kraków)/Bomirska Lidia (Lipków).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za dwa tygodnie do Mrzeżyna na plażę.

Zapowiada się niezły speedowy maraton. W ciągu dnia regularny turniej za 100 punktów rankingowych a w nocy pierwszy w świecie Polish Blackminton® Open, nocny turniej speed badmintony grany przy światłach UV.