Pierwsze speedbadmintonowe Mistrzostwa Puszczykowa

Centrum Animacji Sportu było gospodarzem turnieju o randze 100 punktów, rozgrywanego w ramach Grand Prix Speedminton®STARS Poland 2013. Zawody odbyły się w sobotę 18 maja na terenach sportowych w Puszczykowie.

2013Puszczykowo1

Kolejny turniej, który potwierdził, że idea organizowania plenerowych speedmintonowych  „setek” w niewielkich miejscowościach sprawdza się znakomicie. Sprawna organizacja, nieźli zawodnicy, a przede wszystkim dużo dobrej zabawy i sportowa rywalizacja na wysokim poziomie sprawiły, że i tym razem zawody były bardzo udane.

W bezpośrednim sąsiedztwie Wielkopolskiego Parku Narodowego rozegrano spotkania w czterech kategoriach. I choć zmagania próbował pokrzyżować  zawodnikom wiatr, który zmieniał siłę i kierunek, zmusił on jedynie graczy do jeszcze większego wysiłku na trawiastych boiskach. W turnieju, obok znanych już zawodników,  wzięli również udział klasowi badmintoniści miejscowego PTS-u, którzy jednak swoich kategorii nie powygrywali. Pytani o swoją przyszłość w „speedzie” odpowiedzieli, że co prawda badmintona nie zostawią, ale z wielką chęcią będą urozmaicać sobie tą atrakcyjną dyscypliną treningi i uczestniczyć w kolejnych edycjach zawodów. Bardzo miłą niespodzianką była obecność w kategorii „open” Rafała Maluśkiego, który na jakiś czas zniknął ze sceny i, mimo niegdysiejszych  sporych sukcesów w turniejach międzynarodowych, przez ponad rok nie brał udziału w żadnych zawodach.  Powrót okazał się zresztą bardzo udany. Rafał, którego fenomenalne umiejętności defensywne zmusiły  w finale do kapitulacji nieźle grającego M. Woźniaka z Warszawy (PZSB Mazowsze) wygrał kategorię mężczyzn zdobywając 100 punktów. W kategorii pań zwyciężyła współorganizatorka turnieju Anna Ledzianowska. Wszystkie wyniki: tutaj=>

http://www.speedbadminton.pl/attachments/File/WYNIKI/2013PuszczykowoSpeedCupwyniki.pdf

Udany turniej sprawił, że organizatorzy już myślą o organizacji kolejnych zawodów na terenie Puszczykowa i pobliskiego Lubonia. W ich planach pojawią się być może halowy turniej deblowy lub turniej Blackmintona.  Gratulujemy zatem sukcesów zarówno zawodnikom jak i „działaczom” życząc kolejnych udanych przedsięwzięć.

Michał Woźniak

2013Puszczykowo3 2013Puszczykowo4

  2013Puszczykowo18

2013Puszczykowo5 2013Puszczykowo11

2013Puszczykowo12

2013Puszczykowo6

2013Puszczykowo10

2013Puszczykowo9

2013Puszczykowo17

2013Puszczykowo15

2013Puszczykowo16

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *