Pierwsza w Polsce młodzieżowa sekcja speed badmintona w UKS Mrzeżyno

W Mrzeżynie zdecydowano się na utworzenie sekcji speed badmintona w Uczniowskim Klubie Sportowym. Jest to pierwsza w Polsce oficjalna dziecięco-młodzieżowa sekcja w tej dynamicznie rozwijającej się dyscyplinie sportu. 

Decyzję o utworzeniu sekcji podjęto pod wpływem rosnącego zainteresowania nowym sportem wśród mieszkańców Mrzeżyna i okolic. Jest to efekt działań pasjonatów speed badmintona trenera tenisa, Pana Lecha Garwolińskiego oraz kierownika Hali Sportowej w Mrzeżynie, Pana Kamila Twarzyńskiego.

Z ich inicjatywy na  mrzeżyńskiej plaży rozgrywano w lipcu turniej zaliczany do ogólnopolskiego rankingu speed badmintona, a absolutnym hitem były wieczorne blackmintonowe gry świecącymi lotkami przy światłach UV połączone z konkursem na oryginalne tatuaże wykonane na ciele zawodników przy pomocy fluorescencyjnych farb. Przez całe lato na plaży w weekendowej “Strefie Sportu” można było wypożyczyć sprzęt i nauczyć się zasad gry. Natomiast w październiku zorganizowane zostały I Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w speed badmintonie.

Mieszkańcy Mrzeżyna i okolic docenili zalety tej nowej formy aktywności sportowej i na pierwszym organizacyjnym treningu sekcji speed badmintona w UKS Mrzeżyno było naprawdę tłoczno. Życzymy powodzenia i do zobaczenia na turniejach:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *