Mistrzostwa Wielkopolski w speedbadmintonie 2013

W sobotę 16 listopada 2013 roku w hali widowiskowo – sportowej Gimnazjum im. F. Szołdrskiego w Nowym Tomyślu odbyły się otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w speedbadmintonie o „Wiklinowy Kosz”.

Mistrzostwa WLKP w speed badmintonie

Organizatorem turnieju było Polskie Zrzeszenie Speed Badmintona, nowotomyskie Gimnazjum i UKS GIM-TOM. Inicjatorem i głównym  animatorem zawodów był Zbigniew Gorzelanny – prezes UKS-u. W otwarciu Mistrzostw uczestniczyli starosta nowotomyski Andrzej Wilkoński, burmistrz Nowego Tomyśla Henryk Helwing, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Wlekły, Przewodnicząca Komisji Oświaty, Sportu, Zdrowia i Opieki Społecznej RM Barbara Jandy, dyrektor OOiS  Zdzisław Szymczak oraz dyrektor Gimnazjum Andrzej Wałęsa.

 2013MWLKPnNowyTomysl8

Speedbadminton, to dyscyplina sportu powstała z połączenia squasha, badmintona i tenisa. Od 2009 roku rozgrywane są oficjalne zawody mistrzowskie w Polsce i od tej pory zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością, zarówno wśród dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Do nowotomyskich zawodów zgłosiło się 42 uczestników z Wielkopolski. Rozgrywki toczyły się w kategoriach wiekowych, z podziałem na dwie grupy. Mecze  w grupach rozgrywano systemem „każdy z każdym” a następnie odbywały się półfinały i finały. Dzięki temu zawodnicy mogli rozegrać w Mistrzostwach nawet kilka meczów.

Wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem walczyli o zajęcie miejsca na podium. Wiele meczów wymagało rozegrania trzech setów, by wyłonić zwycięzcę. Nie zabrakło również kibiców, którzy wspierali graczy. Zawodnicy, którzy stanęli na podium nagrodzeni zostali medalami  przez Burmistrza Nowego Tomyśla i dyrektora Gimnazjum. Oprócz tego Mistrzowie Wielkopolski otrzymali pamiątkowe „Wiklinowe Kosze”, które były miniaturą największego wiklinowego kosza na świecie wpisanego do księgi rekordów Guinnessa, znajdującego się w centrum Nowego Tomyśla.
Były to pierwsze mistrzostwa  Województwa Wielkopolskiego w speedbadmintonie. Organizatorzy cieszą się, że tak liczna grupa adeptów tego sportu, a przede wszystkim dzieci i młodzieży, wzięła udział w rozgrywkach. Ponadto mają nadzieję że zainteresowanie tym sportem jeszcze bardziej wzrośnie.

Oto medaliści Mistrzostw Wielkopolski 2013 w speedbadmintonie:

OPEN WOMEN
1 miejsce – Anna Ledzianowska (Grodzisk Wielkopolski)
2 miejsce – Katarzyna Sitarz (Luboń)
3 miejsce – Izabla Polichnowska (Luboń), Danuta Stawarz (Poznań)

2013MWlkpNTomysl1

OPEN MEN
1 miejsce – Jakub Kosicki (Grodzisk Wielkopolski)
2 miejsce – Tomasz Kaczmarek (Luboń)
3 miejsce – Rafał Maluśki (Grodzisk Wielkopolski), Marek Stawarz (Poznań)

2013MWlkpNTomysl

MEN 50+
1 miejsce – Andrzej Karpowicz (Sychy Las)
2 miejsce – Jerzy Kiedrowicz (Suchy Las)
3 miejsce – Czesław Kozielski (Targowa Górka), Waldemar Kaczmarek (Poznań)

2013MWLKPNowyTomysl4

Juniorzy U 14
1 miejsce – Szymon Fornalik (Granowo)
2 miejsce –  Niepolski (Nowy Tomyśl)
3 miejsce – Mateusz Koza (Nowy Tomyśl) , Pietrzak jan (Nowy Tomyśl)

2013MWLKPNowyTomysl5

Juniorzy U 18 dziewczęta

1 miejsce – Marta Koza (Grodzisk Wielkopolski)

2 miejsce – Klaudia Jarmużek (Grodzisk Wielkopolski)

3 miejsce – Barbara Lusina (Grodzisk Wielkopolski)

2013MWLKPNowyTomysl7

Juniorzy U18 chłopcy
1 miejsce – Szymon Andrzejewski (Targowa Górka)
2 miejsce – Mikołaj Kupsz (Grodzisk Wielkopolski)
3miejsce – Szymon Wiśnieski (Targowa Górka), Jan Przybylski (Targowa Górka)

2013MWLKPNowyTomysl6

Pełne oficjalne wyniki Mistrzostw Wielkopolski 2013, łącznie z punktacją do Grand Prix Speedminton STARS dostępne na stronie www.speedbadminton.pl w zakładce “turnieje”.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział oraz gospodarzom za doskonałą organizację. Zapraszamy do walki o tytuły Mistrza Polski za dwa tygodnie w Warszawie.

2013MWLKPNowyTomysl9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *