Mamy nowych Mistrzów Mazowsza w crossmintonie.


Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w Crossmintonie, początkowo zaplanowane w maju podczas gminnej imprezy „Dni Babic 2020”, ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa,  odbyły się w piątek 31 lipca na Polanie Dwóch Stawów. Turniej zorganizowano zgodnie z nowymi zaleceniami Międzynarodowej Organizacji Crossmintona (ICO) oraz obowiązującymi w Polsce przepisami, tak aby zapewnić zawodnikom maksimum bezpieczeństwa w czasach zagrożenia COVID-19. Organizatorami zawodów były: Polska Akademia Crossmintona, GOSiR Stare Babice.

Trawiasty teren Polany Dwóch Stawów w Zielonce Parceli zamienił się w arenę crossmintonowych rozgrywek. Były boiska, strefa dla zawodników, biuro zawodów, słoneczna pogoda i wspaniała piknikowa atmosfera dzięki stanowisku z grillem przygotowanym dla graczy przez firmę „ZŁOTA CHOCHLA – Catering”.

Zawodnicy rywalizowali o tytuły Mistrzów Mazowsza w kilku kategoriach wiekowych, w grach pojedynczych oraz podwójnych. Oprócz graczy z Mazowsza, na starcie pojawili się też entuzjaści speederów z Tarnowa Podgórnego koło Poznania, ze Skawiny oraz z Białegostoku. Był to turniej o randze 100p.-ICO National Series, co oznacza, że każdy uczestnik otrzymał także pewna pulę punktów do międzynarodowego oraz ogólnopolskiego rankingu, zależną od miejsca zajętego w klasyfikacji końcowej. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z naszej gminy (trenujący w klubie PACross-Lipków): Miecznikowska Magda (srebro w kategorii kobiet, brąz w grze podwójnej kobiet, brąz w grze mieszanej); Adamczyk Krzysztof (brąz w grze mieszanej); Właszczuk Adam (brąz w kategorii juniorów do 14 lat); Bomirska Lidia (złoto w grze mieszanej, srebro w grze podwójnej kobiet).

Ostatecznie, po kilku godzinach emocjonujących pojedynków z miejsc na podium mogli cieszyć się następujący gracze:

Female singles:

1.Kozielska Kamila (Tarnowo podgórne), 2.Miecznikowska Magda (Zielonki Parcela); 3.Sieńko Urszula (Warszawa), 3.Paradka Anna (Tarnowo Podgórne).

Open singles:

1.Sawicki Mariusz (Białystok); 2.Wiklański Wojciech (Warszawa), 3.Tracz Andrzej (Warszawa), 3.Wincenciak Jan (Skawina).

Female singles – Seniors 50+:

1.Wójcik Monika (Józefów); 2.Sęk Krystyna (Jozefów); 3.Kapłon Joanna (Tarnowo Podgórne); 3.Morawska Anna (Otwock).

Juniors U14-Open singles:

1.Dryja Dominik (Skawina); 2.Zakrzewska Martyna (Tarnowo Podgórne); 3.Kozicz Maksymilian, 3.Właszczuk Adam (Klaudyn).

Mix doubles:

1.Bomirska Lidia (Lipków)/Sawicki Mariusz (Białystok); 2. Paradka Anna (Tarnowo Podgórne)/ Wincenciak Jan (Skawina); 3.Miecznikowska Magda (Zielonki Parcela)/ Adamczyk Krzysztof (Borzęcin Duży); 3.Kozielska Kamila (Tarnowo Podgórne)/Dryja Dominik (Skawina).

Female doubles:

1.Kozielska Kamila (Tarnowo Podgórne)/Paradka Anna (Tarnowo Podgórne); 2.Bomirska Lidia (Lipków)/Kapłon Joanna (Tarnowo Podgórne); 3.Sęk Krystyna (Józefów)/Morawska Anna (Otwock); 3.Miecznikowska Magda (Zielonki Parcela)/Sieńko Urszula (Warszawa).  

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w turnieju i wspaniałą sportową atmosferę. Życzymy Wam, by doświadczenia zdobyte w rozegranych tutaj meczach pomogły w przygotowaniach do kolejnych rozgrywek.

              Specjalne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy pomagali nam w organizacji zawodów. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie udzielone nam przez GOSiR w Starych Babicach oraz  „ZŁOTA CHOCHLA-Catering”.  

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do udziału w kolejnych turniejach.