III Skawiński Otwarty Turniej Crossmintona Skawina 2016

Tegoroczne rozgrywki Grand Prix Speedminton STARS Poland 2016 rozpoczęły się w Skawinie, gdzie w hali sportowej CKiS w niedzielę 31 stycznia 2016, rozegrano  turniej crossmintona.

Crossminton to fantastyczny sport, który dotarł do nas z Niemiec. Podobny do badmintona, choć zupełnie inny, bo gra się bez siatek, znacznie szybciej i znacznie prościej…

Tajniki tej dyscypliny sportu od kilku lat promuje działająca w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie sekcja speed badmintona/crossmintona, prowadzona przez Panią Monikę Gudzowską-Popowicz. Stąd też już po raz trzeci CKiS wraz z Centrum Aktywności Twórczej zorganizowało Otwarty Turniej Crossmintona STARS Cup 2016, w którym wystartowało 25 zawodników, w 4 kategoriach wiekowych: U-12, U-18, OPEN K i OPEN M.

Zawody rozgrywano w grupach, obowiązywał prosty system KO. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwała Pani Monika Gudzowska-Popowicz. W tym miejscu już dzisiaj wszystkich, którzy “przeoczyli” nasze zawody, zapraszamy za rok do rywalizacji z szybką lotką w roli głównej.

Każdy z uczestników skawińskiego turnieju otrzymał pakiet startowy i pamiątkowy button. Ponadto dla najlepszej czwórki w każdej kategorii (przypominamy, iż w tej dyscyplinie sportu przyjęły się dwa miejsca trzecie) Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowało również okolicznościowe medale, dyplomy i drobne upominki ubogacone gadżetami od Centrum Aktywności Twórczej oraz pakietem Gminy Skawina. Organizatorzy, wyróżnili także dwóch debiutantów Macieja i Michała Hoły oraz najmłodszych zawodników turnieju Joannę Żylińską i Kamila Janczuńskiego, których obdarowano specjalnymi pakiecikami i pucharkami. Na tym niespodzianek nie koniec, albowiem CKiS rozlosowało wśród wszystkich uczestników turnieju 7 voucherów na masaż.

Poniżej prezentujemy zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

JUNIORZY U-12

  1. Mateusz Faska

JUNIORZY U-18

  1. Kacper Bezak

Mężczyźni Open

  1. Mateusz Knapczyk

Kobiety Open

  1. Zofia Wincenciak

Wszystkie wyniki: tutaj=>

Zdjęcia: TV Skawina 

Tekst: Barbara Brodzińska 

2016StarsSkawina5TVSkawina

2016StarsSkawina1TVSkawina

2016StarsSkawina3TVSkawina

2016StarsSkawina2TVSkawina

2016StarsSkawina7TVSkawina

2016StarsSkawina4TVSkawina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *