Co dwie rakiety, to nie jedna a co Mistrzostwa, to Mistrzostwa

Mimo, że od Deblowych Mistrzostw Polski rozegranych na kortach Warszawianki w Warszawie minęło już trochę czasu, takie wydarzenie zawsze warto podsumować. Nie mogę odmówić sobie przyjemności zaanonsowania nowych zwycięzców, medalistów i tryumfatorów tego turnieju. 

2013debloweMP1

Złota jesień powiała chłodem w sobotę 28 września, choć w sercach i żyłach zawodników pulsowała gorąca chęć zwycięstwa. Pary jednopłciowe i mieszane rozgrywały swoje mecze od rana do wieczora, czyli jak zwykle. Wśród deblistek triumf świeciły Janina Karasek i Martą Sołtys, na drugim miejscu uplasowały się Sabina Schabek z Katarzyną Winter. Brąz przypadł ex equo duetom Marta Urbanik-Danuta Stawarz i Lidia Bomirska-Katarzyna Sitarz. Złoci debliści to Marcin Ociepa i Dominik Mazurczak, srebrni medaliści Mariusz Sawicki i Rafał Paliński a trzecie miejsce na podium wywalczyli Michał Mazgajski z Michałem Woźniakiem ex equo z Jackiem Wróblem i Grzegorzem Chmielewskim.

2013debloweMP4

Po zmaganiach damsko-damskich i męsko-męskich przyszedł czas na miksty, a więc grę podwójną niejednorodną. Tutaj również nie było większych niespodzianek z obsadzeniem pierwszego miejsca, które przypadło Sołtys i Ociepie. Drugie miejsce we wspaniałych pojedynkach wywalczyli Tomasz Kaczmarek i Agnieszka Kocańda, trzecie zdobyło rodzeństwo Janiny i Jędrka Karasków ex equo z Katarzyną Winter i Grzegorzem Chmielewskim. Pozostali zawodnicy dali z siebie wszystko, pokazali klasę, wylali pot i pozostawili dobre wrażenie.

Agnieszka Kocańda

2013debloweMP11

2013debloweMP7

2013debloweMP9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *