30. listopada jest nasz !

Już niebawem, w ostatni, andrzejkowy dzień listopada, odbędą się 5. Mistrzostwa Polski w Speed Badmintonie.

MP2013Warszawa

Zawodnicy, kibice i organizatorzy, spotkają się na kortach Warszawianki by po raz kolejny spędzić dzień z lotką w powietrzu i rakietą w ręku. Zdrowa rywalizacja będzie towarzyszyć uczestnikom rozgrywek w sięgnięciu po puchary i tytuły Mistrza i Mistrzyni Polski. Oprócz kategorii Open będą oczywiście rozgrywane mecze młodzieżowe i starszomłodzieżowe. Z pewnością wrażeń nie zabraknie, a niepewność wygranej w tegorocznych rozgrywkach towarzyszyć może wielu zawodnikom, bo też do czołówki dobija ostatnio wiele nowych nazwisk. A dopóki lotka w grze, wszystko się może zdarzyć.

NaszeDziewczyny

Speed badminton, łączący w sobie elementy tenisa, szybkość squqasha i finezję badmintona, to coraz silniej i prężniej rozwijająca się dycyplina sportu, która na całym świecie skradała serca i mięśnie kilku tysięcy osób. Kondycja i doświadczenie, a co za tym idzie umiejętność wypracowania straregii, są niezbędne w osiąganiu sukcesów. Ale początkującym wystarczą już dobre chęci, rakieta i lotka, której uderzenie wprawną ręką nadaje prędkość, bagatela,  do 290km/h!

 ZawodySpeedBadminton

Speed Badminton to rozwojowa dziedzina sportu, której fenomen plega na tym, że wciąż się kształtuje. Dynamiczny rozkwit nowej dyscypliny odbywa się także przy udziale zawdoników i organizatorów z Polski, którzy licznie i z zapałem angażują się w kolejne przedsięwzięcia. Warto przypomnieć, że zawody organizowane 30. listopada to uwertura do jeszcze większego święta sportu, jakim będą Mistrzstwa Europy w czerwcu organizowane również na kortach Warszawianki!

Serdecznie zapraszamy na kolejny pokaz naszych możliwości wszystkich miłośników sportów rakietowych i zwolenników aktywności fizycznej. Na kortach stawią się aktualni Mistrzowie Polski i Mistrzowie z lat ubiegłych, w tym reprezentanci kraju na Mistrzostwach Świata w Berlinie z wice Mistrzynią Świata Martą Sołtys na czele. Życzymy sobie szybkich lotek i wysokich lotów.

Agnieszka Kocańda

RozgrywkiDeblowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *