3.Mistrzostwa Polski w speed badmintonie

Rywalizacja o medale 3. Mistrzostw Polski w speed badmintonie tym razem dostarczy zarówno uczestnikom jak i kibicom wiele emocji. W sobotę, 3-go grudnia, na kortach tenisowych „Warszawianka” fani „turbo-lotek” będą mieli okazję walczyć o tytuł Mistrza Polski w różnych kategoriach wiekowych.  

Ta  nowa dyscyplina sportu, dynamicznie rozwijająca się w wielu krajach świata, również w Polsce szybko zdobywa uznanie i sympatię wśród miłośników aktywności sportowej. Jest nowoczesną odmianą gry z użyciem rakiet – łatwą jak kometka, dynamiczną jak tenis oraz szybką jak squash. „Speedery”, czyli specjalnej konstrukcji lotki marki Speedminton® charakteryzują się wysoką stabilnością na wietrze, osiągają prędkość do 290km/h, a wymienne świecące sztyfty pozwalają na grę w całkowitych ciemnościach.

Pierwsze speedbadmintonowe MP odbyły się w 2009 roku w Poznaniu. W następnym roku rozgrywki o tytuły mistrzowskie zorganizowano w Białymstoku. Od dwóch lat tytuł Mistrza Polski w speed badmintonie należy do Filipa Wróblewskiego z Warszawy. Aktualną Mistrzynią Polski jest Małgorzata Sapiejewska (Warszawa), a w kategorii juniorów posiadaczem złotego krążka jest Konrad Wasilewski (Białystok). Ciekawe, czy w najbliższą sobotę zdołają ponownie stanąć na najwyższym podium. Będzie to niezwykle trudne zadanie, bowiem w ostatnim czasie pojawiło się wielu nowych graczy, którzy z turnieju na turniej prezentowali coraz wyższy poziom sportowy. Na kortach pojawią się między innymi brązowi medaliści pierwszych MŚ rozegranych w sierpniu w Berlinie – Katarzyna Witwicka, Janina Karasek (obie z Warszawy) i Jakub Kosicki (Grodzisk Wlkp.), który tydzień temu wygrał w kategorii juniorów do lat 18-tu turniej Czech Speedminton® Open, zaliczany do światowego rankingu ISBO (International Speed Badminton Organization).

Wszystkich lubiących ruch i odrobinę rywalizacji zapraszamy w sobotę 3 grudnia na korty „Warszawianki”, bowiem oprócz medali gwarantujemy świetną zabawę, skuteczne spalanie kalorii i optymalną dawkę aktywności fizycznej. Dodatkowo będzie można degustować kawę i gorącą czekoladę przygotowaną dla uczestników i gości przez przedstawicieli TASSIMO. Szczegóły dotyczące turnieju i rejestracja na portalu Speedbadminton.pl pod adresem:

http://www.speedbadminton.pl/SpeedmintonChampionshipPoland.php

Lidia Bomirska, Prezes Polskiego Zrzeszenia Speed  Badmintona   

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *