Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty Crossminton-Basic Skawina 2018

03/03/2018 @ 9:00 am - 5:00 pm

CROSSMINTON – NOWE OBLICZE SPORTÓW RAKIETOWYCH

Innowacja na zajęciach wychowania fizycznego 

POLSKA FEDERACJA CROSSMINTONA i CENTRUM AKTYWNOŚCI TWÓRCZEJ w Krakowie zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach (typ Basic) organizowanych we współpracy z ICO (Międzynarodową Federacją Crossmintona) przeznaczonych dla dla nauczycieli wf, trenerów, instruktorów i animatorów sportu oraz kandydatów na instruktora lub animatora crossmintona.

Warsztaty odbędą się w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie, przy ul. Konstytucji 3 Maja 4, w sobotę 3 marca 2018r. od godz. 9.00 do 17.00. Zajęcia są płatne (od 150zł do 250zł za uczestnika – szczegóły poniżej).

Crossminton został wymyślony w Niemczech przez Billa Brandes’a. Głównym przesłaniem tej gry jest stwierdzenie “everyone, everywhere, everytime” co oznacza, że jest to sport dla każdego bez względu na wiek i kondycję fizyczną, można go grać na każdej nawierzchni wyznaczając pola do gry za pomocą linii, znaczników czy też po prostu kredą, dzięki specjalnej konstrukcji speedery (specjalne lotki) są odporne na wiatr, ponadto możliwość wykorzystania  świecących za pomocą świetlików lotek sprawia, że zapadający zmrok czy też ciemność nie są przeszkodą do gry. Rakiety do nauki gry w  crossmintona cechują się dużą wytrzymałością i przez długi czas użytkowania nie wymagają serwisowania. Dzięki wymienionym cechom oraz łatwości nabywania umiejętności gry jest to idealna propozycja na lekcje wf.

Pozytywne ukończenie warsztatów na poziomie Basic pozwala na zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności w prowadzeniu nauki gry w crossmintona, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności zachęcania do gry. Warsztaty są licencjonowane przez ICO jako podstawa do prowadzenia nauki gry w crossmintona w szkołach oraz centrach sportowo-rekreacyjnych w sytuacji, gdy uczestnik posiada odpowiednie kwalifikacje zawodowe (np. nauczyciel wf, trener sportu, instruktor sportu, instruktor rekreacji, itp.) Każdy uczestnik otrzymuje zaświadczenie ukończenia warsztatów praktycznych poziom Basic wydawane przez Polską Federację Crossmintona. Licencję Instruktora Crossmintona może uzyskać osoba
w wieku 18 lat, absolwent kierunku wychowanie fizyczne lub posiadająca uprawnienia instruktora sportu/instruktora rekreacji, po ukończeniu warsztatów BASIC, zdaniu egzaminu, wzięciu udziału w turnieju crossmintona oraz sędziowaniu meczy crossmintona na turnieju.

Program warsztatów:

–  historia crossmintona, zalety i aspekty zdrowotne, sprzęt do gry, zasady organizacji zajęć oraz imprez sportowo-rekreacyjnych;

– technika gry – prawidłowe trzymanie i prowadzenie rakiety, poprawność zagrań, właściwe ułożenie ciała, poprawne poruszanie się na boisku, omówienie aspektów techniki oraz taktyki gry, metodyka nauczania i korekta błędów;

– psychologia sportu w zakresie motywacji do ćwiczenia poszczególnych zagrań, dobra komunikacja z ćwiczącym, właściwe zachowanie na boisku,

– bezpieczeństwo podczas zajęć i w trakcie gry.

Koszt warsztatów:

– wersja 1 – 150 zł (warsztaty poziom BASIC, materiały dydaktyczne, zaświadczenie o udziale w warsztatach)

– wersja 2 – 250 zł ( warsztaty poziom BASIC, materiały dydaktyczne, zaświadczenie o udziale w warsztatach, opłata startowa w dowolnie wybranym turnieju crossmintona na terenie Polski, opłata egzaminacyjna, wydanie certyfikatu instruktora crossmintona)

Ponadto informujemy, że istnieje możliwość udziału w turnieju crossmintona w dniu 22 kwietnia 2018 r. organizowanego przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkich informacji udziela organizator szkolenia.

Zapisy do dnia 1 marca poprzez e-mail: klubcrossmintonakrakow@gmail.com

Kontakt do organizatora

Monika Gudzowska – Popowicz

Centrum Aktywności Twórczej

klubcrossmintonakrakow@gmail.com

tel. 508 356 092

nr rachunku do wpłat za udział w szkoleniu:

Monika Gudzowska – Popowicz Centrum Aktywności Twórczej

mBank 26 1140 2004 0000 3602 7438 3113

 

Szczegóły

Data:
03/03/2018
Czas:
9:00 am - 5:00 pm
Wydarzenie kategorie:
, ,

Miejsce

Hala Widowiskowo – Sportowa CKiS
ul. Konstytucji 3 Maja 4;
SKAWINA, 32 050 Polska
+ Google Map
Telefon:
+48508356092