Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Speedminton®Beach Festiwal SARBINOWO 2017

07/08/2017 @ 6:00 pm - 10:30 pm

Speedminton® Beach Festiwal 2017 to propozycja dla każdego, kto wylegiwanie na piasku chętnie połączy z odrobiną ruchu. W poniedziałek, 8 sierpnia 2017 na nadbałtyckiej plaży w Sarbinowie, przy kawiarni Świat Lodów  zapraszamy do udziału w różnych formach aktywności z wykorzystaniem potencjału Speedmintona®. Odporne na wiatr speedery (specjalne lotki) w zestawieniu z lekkimi rakietkami o mocnym naciągu osiągają prędkość do 290km/h, co gwarantuje radość z gry w każdych warunkach, bez dodatkowej infrastruktury w postaci siatki, słupków, boiska, czy kortu. Grać można gdziekolwiek i kiedykolwiek – w parku, w hali, na plaży, na śniegu. Pole gry da się  wyznaczyć niemal w każdym miejscu i na wiele sposobów: patykiem na piasku, kredą na asfalcie, taśmą na trawie. Całkowitą nowością jest możliwość gry w ciemności przy zastosowaniu świecących lotek Speeder® Night.

Na tej bazie w 2002 roku stworzono w Niemczech nowy sport – CROSSMINTON (zwany wcześniej speed badmintonem). Jest on nowoczesną odmianą gry z użyciem rakiet, która łączy w sobie wszystko to co najlepsze w tenisie, badmintonie i squashu. Sport ten jest wyjątkowo przyjazny dla początkujących, gdyż  opanowanie podstawowych technik gry nie wymaga specjalnych umiejętności ani żmudnych treningów.

W Sarbinowie wczasowicze  będą mogli skorzystać z bezpłatnej nauki gry w crossmitona pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, powalczyć o fajne nagrody w konkursach oraz pograć w nocy świecącymi speederami. Dla dzieci w wieku do 12 lat przewidziano rywalizację w ramach „Crossminton Kids-Cup”, gdzie po zaliczeniu kilku konkurencji sprawnościowych zdobywa się pamiątkowe medale. Dodatkowo, w ramach konkursu „Zagraj z nami”, uczestnicy Speedminton® Beach Festiwal będą mogli wywalczyć  zestaw do gry-Speedminton Start.

Anywhere, anytime! Speedminton®!

Serdecznie zapraszamy!

 

Program  Speedminton®Beach Festival SARBINOWO 2017:

 7. 08.2017 (poniedziałek)

18.00 – 20.30 – Speedminton® Fun – konkursy dla dzieci i dorosłych, bezpłatna nauka gry

Opis konkursów:

„Crossminton Kids-Cup” – próby sprawnościowe dla dzieci do lat 12, po ich zaliczeniu zdobywa się pamiątkowy medal.

„Rekord trafień” – wygrywa ten, kto uzyska największą liczbę punktów w trafianiu do celu  speederem uderzonym rakietką (tylko uderzenia od dołu), każdy startujący ma dwie próby, liczy się najlepszy uzyskany wynik. W przypadku remisu decyduje 1 dogrywka, potem losowanie.

 „Rekord odbić” –  wygrywa ten, kto wykona najwięcej odbić speederem w wyznaczonym kwadracie. Każdy ma dwie próby, liczy się najlepszy wynik. W przypadku remisu decyduje 1 dogrywka, potem losowanie.

„Rzeźba z piasku” – wygrywa ten, kto stworzy najciekawszą rzeźbę z piasku prezentującą charakterystyczne elementy związane ze Speedmintonem® (np. gekon, speeder, rakietka, itp.

 „Zagraj z nami” – każdy aktywny uczestnik Speedminton® Beach Festiwal ŁAZY 2017, który odpowie na pytanie: „Za co lubi crossmintona ?” , weźmie udział w konkursie, w którym główną nagrodą jest zestaw do gry – Speedminton START.

21.00 – 22.30 – Blackminton® Night-Fun – nocne granie świecącymi speederami, przy blasku księżyca, bez oświetlenia! Wrażenia towarzyszące takiej grze niełatwo jest opisać.  Inny sposób reakcji, inna widoczność, niezwykły nastrój – wszystko to trudno sfilmować i uchwycić na zdjęciach, warto spróbować 🙂

Anywhere, anytime! Speedminton®!

Uwaga:  ze względu na pogodę, impreza może być przesunięta na inny dzień lub odwołana.

Szczegóły

Data:
07/08/2017
Czas:
6:00 pm - 10:30 pm
Wydarzenie kategorie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

ŚWIAT LODÓW

Miejsce

SARBINOWO
Świat Lodów + Google Map