Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Speedminton®Beach Festiwal ŁAZY 2017

19/07/2017

Speedminton® Beach Festiwal 2017 to propozycja dla każdego, kto wylegiwanie na piasku chętnie połączy z odrobiną ruchu. W środę, 19 lipca 2017 na piaszczystej plaży na terenie Holiday Camping w Łazach zapraszamy do udziału w różnych formach aktywności z wykorzystaniem potencjału Speedmintona®. Odporne na wiatr speedery (specjalne lotki) w zestawieniu z lekkimi rakietkami o mocnym naciągu osiągają prędkość do 290km/h, co gwarantuje radość z gry w każdych warunkach, bez dodatkowej infrastruktury w postaci siatki, słupków, boiska, czy kortu. Grać można gdziekolwiek i kiedykolwiek – w parku, w hali, na plaży, na śniegu. Pole gry da się  wyznaczyć niemal w każdym miejscu i na wiele sposobów: patykiem na piasku, kredą na asfalcie, taśmą na trawie. Całkowitą nowością jest możliwość gry w ciemności przy zastosowaniu świecących lotek Speeder® Night.

Na tej bazie w 2002 roku stworzono w Niemczech nowy sport – CROSSMINTON (zwany wcześniej speed badmintonem). Jest on nowoczesną odmianą gry z użyciem rakiet, która łączy w sobie wszystko to co najlepsze w tenisie, badmintonie i squashu. Sport ten jest wyjątkowo przyjazny dla początkujących, gdyż  opanowanie podstawowych technik gry nie wymaga specjalnych umiejętności ani żmudnych treningów.

W Łazach wczasowicze  będą mogli skorzystać z bezpłatnej nauki gry w crossmitona pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, wystartować w turnieju, powalczyć o fajne nagrody w konkursach oraz pograć w nocy świecącymi speederami. Dla dzieci w wieku do 12 lat przewidziano rywalizację w ramach „Crossminton Kids-Cup”, gdzie po zaliczeniu kilku konkurencji sprawnościowych zdobywa się pamiątkowe medale. Dodatkowo, w ramach konkursu „Zagraj z nami”, uczestnicy Speedminton® Beach Festiwal będą mogli wywalczyć  zestaw do gry-Speedminton Start.

 

Anywhere, anytime! Speedminton®!

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Program  Speedminton®Beach Festival ŁAZY 2017:

 19. 07.2017 (środa)

 

12.30 – 15.00Speedminton® Fun – konkursy dla dzieci i dorosłych, bezpłatna nauka gry

Opis konkursów:

„Crossminton Kids-Cup” – próby sprawnościowe dla dzieci do lat 12, po ich zaliczeniu zdobywa się pamiątkowy medal.

„Rekord trafień” – wygrywa ten, kto uzyska największą liczbę punktów w trafianiu do celu  speederem uderzonym rakietką (tylko uderzenia od dołu), każdy startujący ma dwie próby, liczy się najlepszy uzyskany wynik. W przypadku remisu decyduje 1 dogrywka, potem losowanie.

 „Rekord odbić” –  wygrywa ten, kto wykona najwięcej odbić speederem w wyznaczonym kwadracie. Każdy ma dwie próby, liczy się najlepszy wynik. W przypadku remisu decyduje 1 dogrywka, potem losowanie.

„Rekord wymian” –  dwie osoby z odbijają między sobą  speedery, przy czym każda z osób porusza się w wyznaczonych kwadratach. Wygrywa ta para, która będzie miała najwięcej odbić. Każdy ma dwie próby, liczy się najlepszy wynik.   W przypadku remisu decyduje 1 dogrywka, potem losowanie.

„Rzeźba z piasku” – wygrywa ten, kto stworzy najciekawszą rzeźbę z piasku prezentującą charakterystyczne elementy związane ze Speedmintonem® (np. gekon, speeder, rakietka, itp.

 „Zagraj z nami” – każdy aktywny uczestnik Speedminton® Beach Festiwal ŁAZY 2017, który odpowie na pytanie: „Za co lubi crossmintona ?” , weźmie udział w konkursie, w którym główną nagrodą jest zestaw do gry – Speedminton START.

 

15.00 – 18.00Holiday Camping Speedminton® Beach Cup 2017 – amatorski deblowy turniej crossmintona, dla tych co lubią rywalizowaćJ

Uwaga! Zapisy u animatorów Holiday Camping do godz. 14.00.

 

21.00 – 22.30Blackminton® Night-Fun – nocne granie świecącymi speederami, przy blasku księżyca, bez oświetlenia! Wrażenia towarzyszące takiej grze niełatwo jest opisać.  Inny sposób reakcji, inna widoczność, niezwykły nastrój – wszystko to trudno sfilmować i uchwycić na zdjęciach, warto spróbowaćJ

Anywhere, anytime! Speedminton®!

Uwaga:  ze względu na pogodę, impreza może być przesunięta na inny dzień lub odwołana.

 

Szczegóły

Data:
19/07/2017
Kategorie Wydarzenie:
, ,
Wydarzenie Tagi:
, , ,