Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Speedminton® Beach Festiwal Świnoujście 2016

13/08/2016

S-BeachFestivalSwinoujscieFB

Speedminton® Beach Festiwal 2016 to propozycja dla każdego, kto wylegiwanie na piasku chętnie połączy z odrobiną ruchu. W dniu 13 sierpnia 2016 na nadbałtyckiej plaży w Świnoujściu (wejście przy Centrum Koordynacji Ratownictwa) zapraszamy do udziału w różnych formach aktywności z wykorzystaniem potencjału Speedmintona®. Odporne na wiatr lotki Speeder® w zestawieniu z lekkimi rakietkami o mocnym naciągu osiągają prędkość do 290km/h, co gwarantuje radość z gry w każdych warunkach, bez dodatkowej infrastruktury w postaci siatki, słupków, boiska, czy kortu. Grać można gdziekolwiek i kiedykolwiek – w parku, w hali, na plaży, na śniegu. Pole gry da się  wyznaczyć niemal w każdym miejscu i na wiele sposobów: patykiem na piasku, kredą na asfalcie, taśmą na trawie. Całkowitą nowością jest możliwość gry w ciemności przy zastosowaniu świecących lotek Speeder® Night.

Na tej bazie w 2002 roku stworzono w Niemczech nowy sport – CROSSMINTON (zwany wcześniej speed badmintonem). Jest on nowoczesną odmianą gry z użyciem rakiet, która łączy w sobie wszystko to co najlepsze w tenisie, badmintonie i squashu. Sport ten jest wyjątkowo przyjazny dla początkujących, gdyż  opanowanie podstawowych technik gry nie wymaga specjalnych umiejętności ani żmudnych treningów.

W Świnoujściu plażowicze  będą mogli skorzystać z bezpłatnej nauki gry w crossmitona pod opieką wykwalifikowanych instruktorów, wystartować w turnieju, powalczyć o fajne nagrody w konkursach oraz pograć w nocy świecącymi lotkami. Dla dzieci w wieku do 12 lat przewidziano rywalizację w ramach „Crossminton Kids-Cup”, gdzie po zaliczeniu kilku konkurencji sprawnościowych zdobywa się pamiątkowe medale. Najciekawsze selfie nadesłane na FB Speedminton-Poland nagrodzone zostaną nowymi zestawami do gry. Dodatkowo, w ramach konkursu „Zagraj z nami”, wśród wszystkich aktywnych uczestników Speedminton® Beach Festiwal rozlosowany zostanie zestaw do gry-Speedminton S600.

Anywhere, anytime! Speedminton®!

Serdecznie zapraszamy!

 

Program  Speedminton®Beach Festiwal Świnoujście 2016:

 

13.08.2016 (sobota)

 

11.00 – 12.30Speedminton® Praxis  – pokazy, bezpłatna nauka gry pod opieką instruktorów Polskiej Akademii Crossmintona.

 

12.30 – 18.00Speedminton® Fun – konkursy dla dzieci i dorosłych, bezpłatna nauka gry

Opis konkursów:

„Crossminton Kids-Cup” – próby sprawnościowe dla dzieci do lat 12, po ich zaliczeniu zdobywa się pamiątkowy medal.

„Rekord trafień” – wygrywa ten, kto uzyska największą liczbę punktów w trafianiu do celu świecącą lotką uderzoną rakietką (tylko uderzenia od dołu), każdy startujący ma dwie próby, liczy się najlepszy uzyskany wynik. W przypadku remisu decyduje 1 dogrywka, potem losowanie.

 „Rekord odbić” –  wygrywa ten, kto wykona najwięcej odbić świecącej lotki w wyznaczonym kwadracie. Każdy ma dwie próby, liczy się najlepszy wynik. W przypadku remisu decyduje 1 dogrywka, potem losowanie.

„Rekord wymian” –  dwie osoby z odbijają między sobą  lotki Speeder®, przy czym każda z osób porusza się w wyznaczonych kwadratach. Wygrywa ta para, która będzie miała najwięcej odbić. Każdy ma dwie próby, liczy się najlepszy wynik.   W przypadku remisu decyduje 1 dogrywka, potem losowanie.

„Rzeźba z piasku” – wygrywa ten, kto stworzy najciekawszą rzeźbę z piasku prezentującą charakterystyczne elementy związane ze Speedmintonem® (np. gekon, lotka, rakietka, itp. ).

„S-Selfie” – zrób sobie wystrzałowe selfie ze Speedmintonem® w trakcie imprezy wyślij na FB Speedminton-Poland i wygraj nowe zestawy do gry!:)) Do 28 sierpnia czekamy na najciekawsze zdjęcia, 31 sierpnia wyłonimy zwycięzców!

„Zagraj z nami” – każdy aktywny uczestnik Speedminton® Beach Festiwal Świnoujście 2016, który odpowie na pytanie: „Za co kocha crossmintona ?” , weźmie udział w losowaniu zestawu do gry – Speedminton S600.

16.00 – 20.30Speedminton® Fun-Cup Świnoujście 2016 – amatorski plażowy turniej crossmintona (zapisy przed turniejem do godz.15.00)

21.00 – 22.30Speedminton® Night-Fun – nocne granie świecącymi lotkami Speeder® Night, na plaży przy blasku księżyca, bez oświetlenia! Wrażenia towarzyszące takiej grze niełatwo jest opisać.  Inny sposób reakcji, inna widoczność, niezwykły nastrój – wszystko to trudno sfilmować i uchwycić na zdjęciach, warto spróbowaćJ

 

Anywhere, anytime! Speedminton®!

 

Uwaga:  ze względu na pogodę, impreza może być przesunięta na inny dzień lub odwołana.

 

 

Szczegóły

Data:
13/08/2016
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Plaża w Świnoujściu
Świnoujście, Zachodnio Pomorskie Polska + Google Map